| Coco08 a întrebat:

Hello TPU. Am ajuns sa iubesc o persoana, si sa ma inteleg foarte bine cu ea, dar a intervenit o problema. Am 20 ani, si sunt, Virgin sad. Atunci cand i-am spus aceasta chestie parca s-a schimbat ceva; Ideea e ca, ea nu mai este virgina si chiar nu pot intelege o chestie; de ce ar putea schimba foarte multe acest lucru, adica a fi virgin. Stiu ca fetele, probabil asteapta un baiat/barbat cu experienta... dar totul se rezuma la sex? sad Ea este o persoana care a avut destui prieteni si toti erau mai... autoritari sa spun asa, in schimb eu sunt o persoana mai calma, mai timida. si cred ca asta e problema. Imi puteti spune va rog, ce sa schimb, ce sa-i spun. va rog? Vreau sa revin la conversatiile pe care le aveam inainte sa afle ca sunt virgin :\ Multumesc.

6 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Probabil nu se astepta sa ii spui asta.nu iti face griji, nu este nimic rau. Mie mi-ar fi placut ca iubitul meu sa fie virgin. Chiar cred ca ar fi fost super.
Trebuie sa vorbesti cu fata respectiva si sa ii spui, ca tu nu ai fost atras de fetele usoare, cumva sa justifici de ce pana la varsta asta nu ai avut o relatie sexuala, nu ca ar fi ceva rau.
Daca i-ai spune ca, ea este speciala si te-a atras cum nici o alta fata nu a facut-o, cu siguranta nu ar mai fi asa speriata. Si in orice caz, sa stii ca, daca ea este o persoana buna si te place si vrea sa fie cu tine, te va ajuta si va face in asa fel sa fie bine daca va fi sa aveti relatii sexuale.
Tu sa nu te simti rau ca esti virgin.
Si chiar sper sa am candva un prieten virgin.

| Wihox a răspuns:

Si eu m-am si saturat de fetele astea care vor doar sex. nu mai exista sentimente? laughing Ai incercat sa o ****? big grin

| RAY a răspuns:

Esti in freindzone si ea cand a auzit asta a crezut ca vrei sex de la ea, isi pierzi timpul cu ea las-o, ce naiba esti prietena ei masculina

| Emilian65 a răspuns:

Nu trebuia sa-i spui ca esti virgin. Iti faceai treaba ca orice om si ea nu-si dadea seama ca esti sau nu virgin.

| LoveSleep a răspuns:

Poate că ea și-a format o impresie despre tine pe care faptul că ai fi virgin ar contrazice-o.
Nu totul se rezumă la sex, dar pentru unele tipe e unul din cei mai importanți factori.
Poate că totul e în capul tău și doar te-ai așteptat să reacționeze în acest fel.

Oricum, dacă nu te place, nu e doar pentru că ești virgin. Dar dacă te placea și și-a pierdut interesul doar pentru că ești virgin, dă-i de înțeles că nu-i mare chestie.
Faptul că ești virgin îi dă de înțeles că probabil ești mai pămpălău. Arată-i că e un factor neimportant pentru tine și că asta nu te definește ca persoană.
Spune-i că dacă ajungeți să faceți sex, ai nevoie de 3 partide până să te numeri printre cei mai buni din patul ei laughing
Dacă însă ești timid, romantic și grijuliu, cauți unde nu trebuie.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

E cum o spui. Daca ai spus cu parere de rau, sa sune ca esti un ratat normal ca fata a vazut ca nu ai stima de sine. De ex : Ai tinu capul in pamant, sau ai avut o stare mai trista si i-ai spus " eu sunt virgin", cu niste ochii de catelus ca si cum i-ai zice indirect " trage-mi-o tu ca eu nu pot mai mult". Ei bine, daca de exemplu ziceai " Stii ce imi place la mine? Ca nu am gasit nicio fata destul de buna incat sa ma faca sa o savurez, si probabil nici tu nu o sa ai norocul asta, dar putem incerca", ii zambesti si faci in gest de kino. Fii jucaus, tachineaza si nu te privi ca un ratat.