| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! ehh, am si eu o problema, si nici n-am idee cum sa scap de ea..deci cam e asa:am fost cu un an in urma cu o fata, am fost noi impreuna cam 1 an jumate, atunci la moment imi parea ca o sa-mi fie usor so uit deoarece cauza ca ni-am despartit am fost eu, pentru ca ma ducem pe la altele..in acest timp ea a avut alti baieti,eu alte fete.dar oricum n-am putut so uit,si de ce ma temeam mai tare, asta mi so intimplat:acum se intilneste cu un prieten ft bun de al meu(il socoteam adica ft bun)dar inainte de asta eu am incercat sa mai repar ceva intre noi, dar ea nu a vrut..si cred ca e cu prietenu ista a meu doar ca sa-mi faca mie rau.dar oricum nu o pot uita, sintem intr-o clasa toti 3. ii vad pe ei doi in fiecare zi, ma scoate din minti asta, ma distruge...de alte fete nu ma pot indragosti deoarece nu vad pe nimeni in afara de dinsa, pe ea o vad cea mai frumoasa..sint altele care ma plac pe mine, dar eu nu pot sa fiu cu dinsele, vreau dar nu pot..si nu stiu de ce..doar la ea ma gindesc mereu. poate nu ar fi asa,poati demult o uitam, dar invatam in aceiasi scoala, aceiasi clasa si cu ea si cu prietenu cela a meu.ce sa fac? cum so uit? cu altele nu pot fi.cum sa scap de problema asta? sa ma fac mai indiferent.a trecut un an si ceva dar tot o mai iubesc si mor dupa dinsa.

Răspuns Câştigător
| BlackOldSun a răspuns:

Aha inteleg tu esti in zona "one it is" am patit si eu credeam ca fosta e tot universul meu! neahh proasta gandire fa-ti viata interesanta de unul singur munceste pentru visele tale si nu depinde de o fata ca sunt destule in lume de descoperit atatea emotii atea experiente noi doar tu te limitezi cu gandurile care le ai! ca sa ai o fata trebuie sa fii dispus sa o pierzi! fii tu soarele si ea sa graviteze in jurul tau nu invers!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

nu o poti uita asa usor, mai bine vorbeste cu ea, poate mai exista o sansa de impacare

| xutza a răspuns:

Nu cred ca o poti uita. cel mai bine este sa mergi la ea si sa ii spui tot ce simti. alta solutie nu cred ca exista. sau este. muta-te din oras big grin

| ForeverInLove a răspuns:

Daca ai foat fraier si ai pierdut-o asta este, daca o iubeai cu adevarat nu mergeai la alte fete in nici un caz acum taci si indura!

| adrian195 a răspuns:

Nu exista nici o sansa de impacare..am vb cu ea de asta..cred de asta si este acum cu prietenu meu, pentru a-mi face mie mai dureros...