| Cristina804548 a întrebat:

Am si eu o problema.
Am 18 ani si nu am avut niciodata o relatie deoarece sunt foarte timida in prezenta baietilor dar mai am si o complexitate si mi-e teama ca baiatul pe care o sa-l intalnesc o sa rada de mine si o sa ma refuze din cauza fizicului meu.Ce sa fac? ..Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Elliiieo3 a răspuns:

Este foarte normal sa nu fi avut nicio relatie pana la 18 ani. Nici la 18 ani nu recomand. Oricum nu tin, sunt copilarii, nu ai pierdut nimic. Sa stii ca persoana potrivita va veni exact la momentul potrivit, care, din punctul meu de vedere, NU este acum. Ziceai ca faptul ca esti grasa este problema cu fizicul tau? Ei bine tin sa te anunt ca NU este o problema, atata timp cat nu o faci tu sa fie. Multi prefera plinutele, multi prefera slabutele. Important e sa te simti tu bine in pielea ta, sa inveti sa te accepti. Daca nu te iubesti tu, cum sa te iubeasca altul? Ai nevoie de timp cu tine, sa ajungi sa te iubesti, concentreaza-te pe studii, pe cariera. Barbatul ideal va aparea, eu zic ca esti mult prea micuta acum si si daca te-ai indragosti, ai suferi doar si nu merita. Mai asteapta ca asteptarea e buna. Te imbratisez, draga mea si nu uita. ai incredere in tine! Asa grasuta cum esti, esti frumoasa si crede-ma ca cine te va iubi te va aprecia exact asa. Daca chiar te urasti, poti sa slabesti sanatos, insa doar tu esti in masura sa iei aceasta decizie! Nu slabi pentru nimeni!

| Cristina804548 explică (pentru Elliiieo3):

Iti multumesc din suflet!❤

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristina804548):

Cu placere, da-mi tu mesaj pe insta ca nu na lasa astialaughing

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie prezentare cineva care stie un tip ca tine

| Andreeush a răspuns:

Ai încă timp să găsești pe cineva care să te accepte așa cum ești.

| ForeverAlone97 a răspuns:

In locul tau nu mi-as face griji. Orice fata isi gaseste pe cineva, indiferent cum arata, pe cand unii baieti defavorizati genetic nu.

| alexalx1234 a răspuns:

Cum arati de iti este frica ca va rade de tine?

| Cristina804548 explică (pentru alexalx1234):

Sunt mai grasa un pic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristina804548):

Eu nu am nimic impotriva sa te cunosc si de ce nu sa fim prieteni, imi dai tu mesaj replay la mesaj sau mesaj pe TPU si ne lamurim, ok.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie să ai răbdare și o să găsești cu timpul pe cineva potrivit.

Eu în locul tău mi-aș face griji mai degrabă să nu cumva să râdă din cauza psihicului, nu din cauza fizicului. Pentru că acel "foarte timida" poate ascunde multe.

Orice ar fi, dacă nu e compatibilitate -> Next.

| M2gd2R a răspuns:

Prima dată vreau sa spun că în momentul în care ești complexată de ceva, ori schimbi acel lucru (dacă se poate) ori îl accepți, la modul că ești realistă, știi ca ai acel "defect" și nu ai cum să-l schimbi, de aceea, decât sa trăiești toată viața consumându-te pe tema asta, mai bine conștientizezi si mergi mai departe.
Totodată, gândește-te la faptul că fizicul nu ți-l alegi tu, dar comportamentul tău, da. Așa că, dacă ești timidă și te deranjează lucrul acesta, îl poți schimba. Începi ușor ușor cu iubirea de sine, încrederea în tine și te dezvolți pe tine personal, zic să te cunoști pe tine (ce-ți place, ce nu, cum ești, cum reacționezi si de ce reacționezi așa într-un anumit moment, etc.). După această perioadă lungă in care vei face descoperiri, sincer spun că te vei simți alt om, dar schimbarea nu se face peste noapte. Și fiindcă noi ne schimbam în fiecare zi câte puțin, daca începi cu ce ți-am spus, într-un an sau chiar mai puțin, vei vedea o diferență considerabilă.
Chiar dacă iei în considerare ceea ce ți-am spus, chiar dacă nu, îmi doresc pentru tine să nu te arunci în brațele primului venit, doar dacă simți cu adevărat că îți place, nu fiindcă nu ai avut iubit până acum.
Și îți recomand foarte mult să o urmărești pe @roxalee pe Instagram.
?

| Anonimul09 a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine este doar sa ai rabdare. Un baiat care sa te placa si sa te iubeasca cu adevarat te va alege cu sau fara defecte, cu timiditate sau fara. Chiar daca ai 18 ani, nu inseamna ca de acum gata, trebuie sa iti gasesti un iubit, ca ii momentul. Nu! Trebuie doar sa ai rabdare. Timpul le va fixa pe toate. Zi frumoasa tuturor!