| valyseby a întrebat:

Hello TPU! Hmmm nu stiu cum sa incep. De vreo 2-3 luni am avut o discutie destul de serioasa cu sotul meu despre sex. Dupa care mi-a spus ca ar vrea sa avem mai des relatii intime. Buuun! De atunci citesc tot felul de articole, imi cumpar cate o lenjerie intima noua si ma gandesc cum sa-l surprind mai bine. Dar problema e ca at cand vreau eu nu vrea el. Am cam obosit sa ii las semne... Acum nu mai am eu chef! Ce credeti ca ar trebui sa fac sa imi vina iarasi cheful?

17 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Acum vezi si tu de ce oamenii seriosi, cu serviciu, au 1-2 copii, pe cand aia fara capatai fac echipe intregi de fotbal.
Serviciul este cel mai puternic anafrosidiac de pe pamant.
Rezolvarea: luati o pauza amandoi, mergeti undeva intr-un mediu prielnic, care sa va faca sa va ganditi numai la asta, si atunci nu va fi prea greu sa reincepeti activitatile.

| fabiola a răspuns:

Raspunsul este simplu:discutia a fost in doi, dar masuri ai luat doar tu! Intr-un tarziu ai obosit sau plictisit.Atata vreme cat nu exista implicare din partea amandurora nu se rezolva nimic!

| mona a răspuns:

Asa se intampla in majoritatea cazurilor dupa ce te casatoresti, cand vrei tu nu vrea el si invers, daca te ajuta cu ceva, uita-te la un filmulet porno si s-ar putea sa iti vina cheful

| DenisaAbdn a răspuns:

O sa iti vina cheful, atunci cand o sa il ierti cu adevarat pentru aventura cu carciumareasa. Daca poti...

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns:

Asta se întâmplă când faci greșeala să te căsătorești. Acum ai decât să aștepți să aveți ambii chef...și probabil mai ai de așteptat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

„Problema" ta este destul de SERIOASĂ, dar naivitatea ta este cea care mă INTRIGĂ pe mine – NO offense!

Ţi-am citit şi întrebările anterioare, pentru a-mi face o idee despre această situaţie...
Am să-ţi spun punctul meu de vedere, cu toate că e POSIBIL să nu-ţi placă.

Eu am citit „printre rânduri" şi am priceput următoarele :
Soţul tău a avut o aventură ( de o noapte ) cu o crâşmăreasă, apoi înţeleg că „l-ai prins" ( sau s-a dat de gol ).
După care el ţi-a spus că îi pare rău şi că a fost o greşeală, şi că doar pe tine te iubeşte (... ) – bla, bla, bla, ETERNA poveste.
Mai mult, el se poartă cu tine ca şi cum ar vrea să fie iertat...
Zici tu : „se vede cateodata ca ii pare rau numai ca, atunci cand e baut vorbeste cu aia si mai si rade cu ea ca si cum ar vrea sa ii faca in ciuda sau geloasa. eu una nu mai inteleg" – mai exact, să-ţi facă ţie în ciudă sau să te facă geloasă.
Mai înţeleg că „incidentul" s-a întâmplat acum 2-3 luni şi că tu l-ai iertat.
Apoi, aşa cum spui aici : „am avut o discutie destul de serioasa cu sotul meu despre sex. Dupa care mi-a spus ca ar vrea sa avem mai des relatii intime."

După părerea mea, cea mai apropiată de răspunsul CORECT a fost fabiola – voi aţi avut o „discuţie", pe care tocmai „serioasă" NU aş putea-o numi!
A fost serioasă din punctul tău de vedere, deoarece tu CHIAR doreai să rezolvi această situaţie.
Dar el NU a priceput NIMIC din acea discuţie şi NU se „deranjează" să facă NIMIC pentru a „salva" această căsnicie/relaţie!
Mai mult chiar, el îţi spune că ar vrea să faceţi sex mai DES – lăsând să se ÎNŢELEAGĂ că tu ai fi „vinovată" de faptul că te-a înşelat – în ciuda faptului că el a GREŞIT şi el a fost cel care a „călcat strâmb"!

După părerea mea, te „oboseşti" DEGEABA să-l surprinzi cât mai bine sau mai plăcut şi îţi IROSEŞTI iubirea pe o persoană care NU te merită!

Ca să nu mai spun că ( am înţeles că ) are „probleme" cu BĂUTURA – un motiv în plus care să-ţi dea de gândit...

Acum tu faci cum doreşti, hotărârea TREBUIE să fie DOAR a ta – eu SPER că ţi-am „deschis ochii" şi vei vedea şi aceste aspecte.

Ai GRIJĂ de tine. Multă sănătate şi toate cele bune!

| valyseby explică (pentru bursuc001):

Il cam iubesc, cam prea mult! Ieri am facut 10 ani de cand ne cunoastem si pe 6 noiembrie facem 2 ani de casnicie. Parca imi e greu sa il las, sa il parasesc chiar daca uneori se poarta urat cu mine si ma jigneste. Nu mai stiu mai departe. Cateodata sunt asa de pierduta in amintiri, in tot ce inseamna relatia noastra... M- ai facut sa plang si nu am voie!

| bursuc001 a răspuns (pentru valyseby):

Îmi cer SCUZE că te-am făcut să plângi, NU acesta era scopul.

Îmi pare rău că treci prin această experienţă neplăcută.

Îţi înţeleg situaţia deoarece şi eu am trecut printr-o astfel de "problemă" şi m-am ales cu un copil pe care-l cresc SINGUR.

Uneori viaţa este nedreaptă cu noi, dar TREBUIE să avem puterea să o continuăm şi s-o înfruntăm!

Îţi doresc să treci cu bine peste această încercare, indiferent care va fi hotărârea ta.

Toate cele bune.

| valyseby explică (pentru bursuc001):

Atat de mult mi-as dori sa aud si de la sotul meu ca ii pare rau ca m-a facut sa plang...

| Vix999 a răspuns:

Nu mai incerca sa "planifici" partidele.
Plecati intr-un weekend undeva doar voi doi si nu iesiti din casa.
Incearca sa bei un pahar de vin inainte.
Sunt multe metode ca sa-ti vina cheful.
Da-i niste mesaje "porno" in timpul zilei (asta va ajuta pe amandoi).
Intampina-l cu un sex oral, nu-l mai intreba daca are chef...da-i de inteles ca tu ai si ca nu-ti pasa daca el are sau nu.o sa-i vina si lui sigur.
Pe de alta parte daca mereu te refuza.s-ar putea sa ai probleme mai grave decat simpla lui lipsa de chef. Refuzurile constante in general sunt venite fie din lipsa de interes / atractie fata de partenera, fie din existenta unei terte persoane.
Oricum, e clar ca dupa casnicie faptul ca iti pui o lenjerie intima nu-l face sa-i pice fata...te-a mai vazut...
Da-i intalnire intr-o seara intr-o camera de hotel.da-i mesaj in cursul zilei in care sa-i spui hotelul si camera.

Hai...sunt sigura ca gasesti tu metode sa-l atati.
Mona a zis de file porno...da, poti face si asta...atat pentru chef cat si pentru a vedea chestii noi.
Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Debordezi de fericire, asa-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai putin ca nu inteleg, el a zis ca vrea mai des huta-huta si tot el se da dea-a berbelaecul?

| Octavian26 a răspuns:

Imi permit sa fiu scurt si la subiect! Pofta vine mancand cum si joaca voastra trebuie sa vina in timpul "mesei", prindel intr-o pasa buna (dupa servici sau dimineata inainte de servici cand crezi tu) si ofera-i un "viol" de calitate iar dupa ce termini ii poti spune ca e randul lui devil {la mine merge oricand} Succes!

| maria111 a răspuns:

In primul rand nu astepta raspunsuri de la pusti de 14 ani. in al doilea rand este normal sa mai treci si prin perioade mai dificile. vorbeste cu el si gasiti o solutie

| valyseby explică (pentru maria111):

Habar nu am cati ani au unii sau altii, dar chiar ma simt ca as avea o problema. Poate ca la mine e vina. Ptmine e cam aiurea. Din acest motiv scriu aici sa vad ce parere mai au si altii ca pana acum am cam luat singura hotarari. Cred ca conteaza si o alta parere.

| valyseby explică:

Asa ti-ai sfatui si prietena daca intr-o zi n-ai avea chef? Stai... Sau esti inca virgin?