| anonim_4396 a întrebat:

Hello tuturor as avea si eu nevoie de un sfat daca se poate. Prietena mea a visat ca ea ramasase gravida cu mine (adica nu pe mine doar ca ramasese gravida) si ca eu si cu ea si cu un alt baiat (prieten de-al ei care canta rap in timpul liber desi a zis ca nu l-a vazut niciodata decat in poze sau etc) eram la ea in camera noi 3 si ca vorbeam si ca dintr-o data baiatul acela ii spusese prietenei mele ca e o proasta ca ma ales pe mine in locul prietenilor sai( fata a renuntat la prieteni pentru mine -niste probleme gen ca nu erau de incredere si ca ne vroiau raul la amandoi etc chatterbox ) si prietena mea a tipat la el si i-a spus cum ar fi "nu este adevarat!" si la facut pe baiatul ala sa ia foc. Ce poate insemna? pareri... explicatii, detalii + ca despre visul ca ramasese gravida ca eu o lasasem cu burta mare...

9 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Visele sunt vise si atata tot.

| Jorah a răspuns:

Da, tot ce a visat o sa se intample. A si daca nu stiai, totul porneste din subconstient, toate imaginile din somn (visul) sunt aiureli. Tot ce poate semnifica este faptul ca s-a gandit prea mult la acest 'lucru' si i-a intrat in subconstient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Visele sunt doar imaginatie.Si eu am visat ca raman gravida de 100 de ori laughing.

| UrSuL3Tz a răspuns (pentru SunnyDay88):

Ce este de ras? fi tu in locu iei sa vezi cum e.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru UrSuL3Tz):

Oare cum sa fie? ce crezi ca eu nu visez noaptea nimic? sau poate crezi ca visez numai ponei alergand pe un curcubeu.imi pare rau sa te degamagesc, dar nu e asa. visul e doar vis, un produs al grijilor din viata de cu zi sau doar o exprimare a dorintelor inconstiente dar in nici un caz realitate!

| LovellyAngel a răspuns (pentru UrSuL3Tz):

Săraca, pun pariu că a suferit o traumă de nedescris! laughing)

| Voidwithin a răspuns:

Visele sunt ca o compozitie de amintiri amestecate intr-un bol, adica mai pe scurt nu e nimic 100% adevarat acolo.

| adelynageo a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti faci griji, e doar un vis, oricine are visuri de genu...fi optimist si nu baga in seama toate superstitiile la fel si prietena tha.