| anonim_4396 a întrebat:

HELLP! Prietenul meu si-a pierdut increderea in mine, din greseala mea. Cum pot s'o recapat? sad Ma simt asa nasol...Chiar il iubesc, si nu vreau sa-l pierd!

9 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai daca spui ca si-a pierdut increderea in tine este putin mai greu ca sa reusesti dar nu imposibil. Vorbeste cu el si explica-i ca ce ai gresit si ca nu vei mai face acest lucru.Dai de inteles prin fapte ca regreti ceea ce ai facut si ca iti pare rau.
Daca tine la tine si te iubeste cu siguranta va reusi sa treaca peste asta si mergeti inainte:*.
Ai grija de tine si baftahappy

| doc69 a răspuns:

Atacul este cea mai buna aparare.provoaca=l la o discutie directa si depasiti mai ales tu limitele sinceritatii de pana acum in cuplu, asta va va apropia cu siguranta, altfel nu ai cum, increderea se obtine relativ usor, se piarde ff repede si se recastiga ff greu sau deloc.

| Cigαяєttє a răspuns:

Depinde cât de gravă a fost greşeala, însă ştii vorba aia durează ani să câştigi încrederea unei persoane şi doar câteva clipe s-o pierzi.
Sfatul meu, arată-i că-l iubeşti şi că ceea ce ai făcut nu a fost nimic mai mult decât o prostie, arată-i că-ţi pare rău pentru ceea ce ai făcut şi că nu vrei să-l pierzi.
Succes!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păcat. Nu trebuia să-i dai motive. De la dragoste la ură nu-i decât un pas...
Nu știu dacă și-o mai poate recăpăta...

| caterinasmile a răspuns:

Stii ca e rau daca si'a pierdut increderea in tine.nu poti sa faci altceva deccat sa'i arati ca'ti pare rau cu adevarat.Cred ca ar trebui sa porti o discutie matura cu el si sa'l intrebi daca ar mai putea sa-ti dea o sansa.Si daca cere timp pentru gandire sa'i il dai. oricum nu stiu daca o sa mai fie la fel dupa ce va impacati. Oricum daca va iubiti cu adevarat mai meriti o sansa. Succes! Funda?
Cati

| KeporLove a răspuns:

Poti sa lasi cateva detalii te rog despre ce s-a intamplat mai exact?

| Lazar_Alecsandru_1998 a răspuns:

Daca vrei sa nu il pierzi spune-i ca esti in stare sa faci orice s-au ofera-i o noapte de dragoste si sigur te va accepta din nou parerea mea

| Ursu_Emanuel_1988 a răspuns:

Pai..priveste l in ochi, spune i exact ce ai facut si ca ti pare rau, dupa care te va ierta. sau..va privi zambind cum tu faci stanga nprejur, inchizi ochii, numeri pana la 3, faci doi pasi timizi, apoi o iei la fuga cu ochii inchisi, pana dai cu capul de un stalp ceva

| KeporLove a răspuns (pentru Ursu_Emanuel_1988):

Laso mai usor cu filmele. si nu-ti bate joc de problemele altora poate o sa ai si tu nevoie de ajutorul lor si o sa rada si ei de tine peurma cu comentari fara rost.