| Anonimmm17 a întrebat:

Cum as putea sa imi recapat increderea in mine? sad Eram bine pana acum cativa ani cand prietenul meu mi-a zis ca nu sunt buna de nimic. Am impresia ca nu sunt buna de nimic sad Mi-a zis odata ca nici nu stiu sa dansez si de atunci nu am mai dansat niciodata decat cand eram singura si atunci ma simteam nasol ptc nu stiam cum sa ma miscsad Cum sa imi recapat increderea in mine? :=(

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prin expriente,doar exprientele schimba personalitatea ele sunt singurele care creaza noi conenxiuni in creier,degeaba citesti carti,citesti raspunsuri,incearca sa incepi cu ceva mic mici teluri care vor face sa isi doresti mai mult sa reusesti lucruri mari,cu dansatu repetitie, relaxare, somn, totul trebuie sa faci in mod relaxat nu in stres, la mine a functionat asta si scrie intr-un jurnal ceea ce simti

| Catalina1243 a răspuns:

In primul rand nu stiu de ce mai consideri 'prietenul' tau o persoana care te jigneste si te face sa te simti prost despre tine. Trebuie sa te inconjori cu persoane care iti vor ridica moralul si de la care ai ce sa inveti. Si ce daca nu stii sa dansezi? Asta esti tu si trebuie sa te iubesti si sa ai sentimente pozitive fata de propria persoana pentru a primi din exterior lucruri bune. Sigur esti buna la multe alte lucruri care te fac unica, deci concentreaza-te pe talentele si calitatile tale si amplifica-le. Accepta-ti defectele si nu te mai gandi la ele! Inca odata, fa tot posibilul sa ai sentimente pozitive atunci cand te gandesti la ce nu poti sa faci. Nu te demoraliza singura si in niciun caz sa nu-i lasi pe altii sa o faca! Cand nu-ti iese ceva, zambeste si imagineaza-ti ca deja ai facut acel lucru. Razi si bucura-te de fiecare clipa! De ce sa iti pierzi inutil timpul gandindu-te la cat de rau e un lucru cand poti sa faci altceva la care esti priceputa si de care te bucuri? Este alegerea ta! Tu alegi sa te simti asa! Alege in fiecare zi pozitivitatea si iubeste tot ceea ce te inconjoara si iubirea o sa vina la tine! Nu uita sa pui iubirea in centrul prioritatilor tale. Ignora lucrurile care iti displac, nu te mai gandi la ele si in niciun caz sa nu iti exteriorizezi aceste ganduri. Scriind aceste lucruri despre tine, tu iti dedici timp si energie care ar trebui sa fie investite in altceva. Tu meriti sa fii fericita, asta e menirea ta pe pamant! Aloca-ti timpul strict lucrurilor care te fac fericita. Te pup si nu uita sa zambesti. Zambeste chiar acum, ai motive!

| Cristina12457 a răspuns:

De ce asculti ce spun oamenii? Daca as asculta ce vorbe mi-au fost aruncate acum as fi cu moralul la pamant si nu as mai iesi din casa. Toti oamenii primesc jigniri, oricat de frumosi, populari, destepti ar fi. Asa ca nu te mai gandii la oamenii astia care stiu doar sa critice, simte-te bine cu tine insuti pentru ca asta este cel mai important. Ocupa-ti timpul cu diferite activitati alaturi de prieteni sau familie, asculta muzica si asa mai departe si uita de grijile astea stupide.