| LOoPy a întrebat:

Help! deci, sunt fata si am 17 ani si imi place de un baiat ff mult. e in aceeasi clasa cu mine insa nu prea vb cu el prea mult... ii faza ca el e genul de baiat linistit. putin rocker cred. nu fumeaza nu se drogheaza etc. si niste fete mai tarfulite asa. care fumeaza, vin la scoala mai mult dezbracate decat imbracate si se dau la baieti in general tot il baga in seama etc. eu is noua in clasa si na. nu stiu cum sa fac plus ca am un trac cand vine vorba de baieti. is cam timida. si as vrea sa scap si de chestia asta :-s dar mi-e atat de greu frate crying puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi in afara de frizura cool sau haine calumea? multumesc mult happy

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Incepe prin ai pune intrebari despre probleme de scoala(un exercitiu la matematica, o analiza literara,...), apoi poti sa-i propui sa va faceti lectiile impreuna,...
Bafta!

| alina_7878 a răspuns:

Incrarca sa ii zambesti de fiecare data cand se uita la tine, imprieteneste-te cu prietenii\ele lui, iesiti si voi cu totii in oras happy va distrate, va cunoasteti si voi mai bine. ca sa ii atragi atenti fa si tu un gest de stangacie (da nu prea absurd sa nu pari o ciudata big grin)

| fitzebibi a răspuns:

E usor, daca zici ca e genul de baiat mai linistit inseamna ca nu vrea o fata oarecare, vrea una care sa ii fie pe plac, sa se potriveasca cu el, adica incearca sa fi tu, zambeste-i, vb cu el, incearca sa ii arati ca tu esti diferita de tarfele alea, sper ca te-am ajutat, funda?