| Karinna1 a întrebat:

Help! Imi place de un baiat (R), e fratele unei prietene de-ale mele (C). pana in septembrie nu am prea vorbit cu el desi ma
duceam destul de des la prietena mea, dar nu prea vorbeam cu el si invers. in septembrie cand a avut (C) majoratul, m-am dus cu el (R) cu masina si cu inca 2 prietene.Pentru ca ei nu stau in oras. Pe drum am tot vorbit. In acea noapte era majoratul, dupa tort (R) a venit la mine sa dansam, si la un momentdat mi-a zis sa ies un pic afara si acolo ne-am sarutat. Am tot vorbit dupa aceea, ca intre prieteni, amici. Prietena mea (R) stie ca mie imi place de el si i-a zis odata (la nervi) sa nu ma tot faca sa astept dupa el sa-mi dea un raspuns. Mi-a zis dupa cateva zile pe mess ca "intre noi doi va fi o relatie doar de prietenie mai mult nu cred ca o sa fie ai observat ca nu am timp de nimic iar cand ajung acasa nu mai am chef de nimic la cat is obosit." Dupa 2 3 saptamana m-a chemat la el cica la o petrecere ca ii singur acasa, nu m0am dus si i-am zis ca amici cum o zis el, la inceputul lui decembrie mi-a zis sa ma duc cu el in club, dar nu am putut plus mama si tata, nu m-ar fi lasat daca imi zicea si el mai repede poate ma scoteam cumva de la parinti si ma duceam cu el. Dar dupa aceea in decembrie l-am sunat de Craciun mi-a zis sa ne inatlnim cand vine in oras. m-a luata cu "iubi ce faci? si m-a intrebat daca am prieten:S" poate din cauza ca eu am vb inainte cu sora'sa si i-a zis "are prieten mah pe (R). M-am intalnit cu el dupa 2 3 zile, am tot vorbit nimic mai mult... mi-a zis cand mai vreau sa iesim sa
il sun. De revelion l-am sunat eu pe la 5 dupa masa s-ai zic urarile de An Nou, mi-a zis razand ca nu acum trebuie s-al sun ci dupa 12, i-am zis ca dupa 12 sigur nu isi mai aduce aminte de minetongue. el mi-a zis ca o sa vad.hee hee m-a sunat el chiar dupa 12, ce mi se pare ciudat a fost ca mi-a zis "iubi"... Eu acum ma duc destul de des la (C), iar (R) vb cu mine, se uita ciudat la mine cand vb cu ceva baiat, sa si cand stau langa el (asa mi-a zis (C)laughing. Marti am fost iar la ea si din nou s-a "legat" de mine, mi-a zis ca de ce umblu asa decoltata, ca el stie ca pentru el vin asa. Ziceti-mi plsss ce sa fac! eu cred ca nu prea vrea sa se combine cu mine din cauza surorii lui ca ce o sa zica daca suntem impreuna! Ea nu are nimic impotriva chiar ma inteleg ft bine cu ea. Niste sfaturi plssss, v-as fi recunoscatoare!

1 răspuns:
| baby_4423 a răspuns:

Misto poveste am citit-o ca naveam ce face. pai ce sa faci ma da el stie cal placi? da tu stii daca te place