| roxanadinescu a întrebat:

Help! Imi place mult de cnineva (sunt fata). Sunt genul de persoana mai timida si nu stiu ce sa fac: deci sunt in clasa a saptea si am 14 ani. El e in a opta si cred ca cu un an mai mare. Si el e genul de tip cool de care toate fetele sunt inebunite si.....in fine. Il vad in fiecare zi la scoala si uneori ma priveste dar nu stiu dc ii place de mine. Si pana acum nu am vb deloc, cu el dar as vrea sa fim macar prieteni...cine ma poate ajuta?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baga-te in seama cu el...

| stark47 a răspuns:

Esti sigura ca ii place de tine? poate doar te priveste,ca si pe restul lumi! stii cand ne place de cineva, tot ce face persoana respectiva devine genial, asa ca doar o simpla privire pentru tine poate insemna enorm. daca ti place de el, singura cale prin care vei afla daca e reciproc e prin comunicare=intreaba-l, spune-i ce simti.

| 456deea a răspuns:

Pai fa rost de nr lui de tel si trimite-i un mesaj sau macar incearca sa fiti prieteni gasiti chestii in comun s incearca sa fii singura cu el happy

| edyBit a răspuns:

Imprietenestete cu prieteni lui sau măcar cu unu oricare verigă cea mai proastă din grupul lui până te cunosti cu el apoi prinde tupeu şi invita-l la o ieşire în parc ceva şi tot aşa :p

| Corina2016 a răspuns:

Incearca sa-i vorbesti! va fi norocos ca ii ii vorbesti

| deezdenis a răspuns:

Du-te si propune-i sa va intalniti candva undeva si dupa ce te conduce in drum spre casa spune-i ca iti place de el.