| Annabella9719 a întrebat:

Help! Ma doare capul foarte foarte tare! Si simt ca si cand mai am putin si cad jos.Ma simt ametita.Nu pot nici pastile sa iau ca sunt insarcinata.I-am zis iubitului meu si parca a innebunit.A zis ca si cei din familia lui sunt bolnavi si ca acum si eu ca inebuneste etc. Aproape ca a inceput sa distruga chestii prin casa de parca era vina mea! Oricum, capul ma doare si chiar mai tare acum.De ieri ma tot doare.Si ma simt din ce in ce mai rau.Acum vad ca el s-a pus sa se culce ca si cand stie ca eu ma simt mai bine.Desi nu e asa! Ce pot sa fac ca sa imi treaca durerea?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti folosi un calmant, cum ar fi : Algocalmin tablete sau fiole, Paracetamol, Diclofenac. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

O aspirină nu strică. Comprese cu apă rece sau alcool camforat pe tâmple și frunte.
O vizită la medic, sau chiar un apel la 112 dacă situația e foarte gravă (vărsături, leșin etc.).
Grea viață ai ales... și mai ziceai că fata aia nu are dreptate, când spunea că ai luat-o prea de devreme...