| anonim_3034 a întrebat:

Help me!

Cunosc un baiat de un an si jumatate. el are 18 eu 16. am fost impreuna 3 zile doar atunci cand ne-am cunoscut dupa aceea s-a despartit de mine deoarece el a crezut ca sunt curva si ca o poate face cu mine etc insa a vazut ca nu sunt asa.am pastrat in continuare legatura.

am foarte multe motive (mi-ar lua o groaza de timp sa le scriu aici), de multe ori mi-a dat de inteles ca ma iubeste, am luptat pentru el mereu in speranta ca poate iese ceva insa degeaba. el e genu de baiat care nu sta la o relatie serioasa. ne-am certat de foarte multe ori, s-a intamplat si cate 3 4 luni sa nu vorbim insa in final tot ne impacam si continuam sa vorbim ca amici.

el ma iubeste insa nu vrea sa fie cu mine deoarece ii este teama sa nu ma raneasca, el stie ca eu pun foarte mult suflet, ca vreau o relatie serioasa si poate de aceea prefera sa mai astepte.(asta mi-am dat eu seama in timp, asta cred eu) si e si foarte orgolios. nu e in stare sa recunoasca nici la modul trecut adica "am fost indragostit de tine" dapi la prezent.

se poarta frumos cu mine, e totul ok. insa nu stiu ce sa fac. am incercat sa il uit dar degeaba. ma gandesc la el mereu, fara sa vreau. cat de ocupata sunt tot imi zboara gandul la el. si mai ales ca stiu ca tine la mine.

de 2 ori i-am spus ca lui ii place de mine chiar daca nu recunoaste si de fiecare data a negat. i-am zis si motivele. pe unele le ignora, la altele gasea cate o scuza.

uneori ma gandesc ca poate sunt eu aia prea indragostita si poate el chiar nu tine la mine. dar de 1 an si jumatate vorbim avand in vedere ca uneori ne certam foarte rau si cum am mai zis statea luni intregi fara sa vorbim.

mai bate apropouri despre noi 2, impreuna etc.

nu stiu ce sa fac. un sfat va rooogg.

si inca ceva. acum ceva timp mi-a spus ca nu sunt atragatoare. si asta m-a durut foarte mult. si acum vrea sa ne vedem si l-am refuzat deoarece atunci cand ma voi intalni cu el si o sa il vad cum ma studiaza din cap pana in picioare o sa am simt ca un rahat. o sa ma gandesc intruna "ce o crede de mine?" etc etc. nu prea ia convenit ca l-am refuzat. a zis ca nu se astepta la refuz. cred ca e prima oara cand chiar nu as vrea sa dau ochii cu el, sa ma vada. sad

help me!

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

Stii ce? de un an si jumatate umbli dupa el, vorbiti, totul e bine insa el stie ca il placi si ti la el si totusi nu face nimic.ba chiar ti-a spus ca nu esti atragatoare!
Nu stiu de ce a spus asta dar cred ca daca te placea sau tinea putin la tine accepta sa stea cu tine sa vada cum va merge.O fi el genul care nu se baga in relatii serioase dar cat sa mai stea asa? are 18 ani nu? si tu ai 16 si pierzi vremea cu el.foarte bine faci ca nu vrei sa te intalnesti cu el.Ca nu e frumos sa te analizeze asa cum ai zis tu privindu`te din cap pana in picioare.Si daca spui ca te simti naspa inseamna ca nu te priveste tocmai frumosoh go on Daca lui nu ii place de tine nu conteaza, nu mai insista.Fi indiferenta si ai sa vezi ca poate lucrurile se schimba.In caz contrar, asta e.El nu te merita oricum.

5 răspunsuri:
| Alleee18 a răspuns:

Bună.
Uite,încep să înțeleg cum te simți. Nu mai căuta motive să îl uiți,pentru că de fapt tu nu vrei să uiți de el. Parcă tu încă speri ca el să îți spună că ii pare rău că s-a terminat între voi.
Dacă e plin de orgoliu așa cum zici,crede'mă,nu o să se termine bine deloc. Din moment ce el nu renunță la orgoliu nici de față cu tine,nu v'a renunța niciodată. Nu îți face bine.
Nu te chinui să il uiți. Nu trebuie să te lupți cu asta. Crede'mă, e bine că tu încă vorbești cu el. Și nu știu ce să zic. Nu crezi că iți faci mai mult rău dacă vă vedeți. Ai zis că la început el a vrut doar să o facă cu tine. Poate că s-a schimbat, dar gândește'te puțin dacă merită.
Ia'ți un timp in care să stai singură și să te gândești bine dacă are rost.
Sper să te descurci cu toate. Baftă.

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa rupeti legatura si sa pastrati o relatie de amicitie si doar atat. Daca el te jigneste nu merita sa mai stai cu el. Am impresia ca el vrea doar sa se "joace" cu tine. Ai grija ce faci! Sper sa iei o decizie foarte buna. pabig grin

| euI a răspuns:

Si noi ce sfat sa-ti dam?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca vrea sa tio puna neaparat si sa fii curva lui.a vazut cat esti de proasta si in limba dupa el.te va f.e si te va parasi, fericit ca mai trece un nume de fraiera in agenda lui cu care se va lauda prietenilor ca el este mare cuceritor si taur comunal. spune-i ca stai la p.a daca te duce in biserica in fata altarului sa va cununati.sa vezi ce mult te iubeste.no sa-ti vina sa crezi.

| Dragonu47 a răspuns:

Stii, in acest moment ma aflu in aceeasi problema ca si "prietenul" tau si pot as iti spun ca daca el nu isi arata intentia de a dorii sa fie cu tine nu prea merita sa iti pierzi timpul cu el.