| tinka1 a întrebat:

Help Me! Deci am mare nevoie de sfaturi! M-am despartit de iubitul meu acum 1 luna si ceva. Adica nu m-am depsartit, dara, luat o pauza ( credeam ca pentru ambii va fi mai bine sa stam o perioda separati ). In acest timp am fost la o petrecere acolo unde m-am culcat cu mai multi ( nu ca as fi curva ), dar eram beata si cred ca putin am si tras pe nas, deci erau niste baieti muschiosi asa super cu care am fost colegi, deci s-a intimplat sa facem sex. Acum iubitul meu cu care am luat pauza ne-am impacat, chiar azi am facut un test de sarcina pentru ca de 12 zile am o pofta nebuna, am tinut dieta Dukan si am slabit, dar azi am mancat tot ce am vrut pentru ca nu mai suportam, deci zisem ca am facut un test de sarcina si este pozitiv! Sunt insarcinata;( nu stiu de la cine sunt. Ori copilul va fi de la unul din cei 3 de la petrecere sau de la iubitul meu. Acum trebuie sa ii zic iubitului ca sunt insarcinata de la el. Ce credeti ca trebuie sa fac : sa avortez sau nu? Am m-ai facut deja avort, nu ca ma tem de acest fapt, doar ca ma tem pentru sanatatea mea. Eu as vrea un copil, dar nu la aceasta varsta eu inca trebuie sa am o cariera... ajutati-ma! Dau Funda raspunsului care nu ma va critica si imi va da sfaturi bune.

PS: Stiu ca am scris mult, dat va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| cllaudDia a răspuns:

Sincer copilul nu are nicio vina pentru aventurile tale. cel mai bine ai vorbi cu actualul tau iubit si i-ai spune adevarul. Ai putea sa ii spui ca el e tatal copilul, dar intr-un final oricum si-ar da seama. Daca ai bani fa un test de paternitate sa vezi al cui e copilul.

34 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Eu zic sa nu faci avort nu merita mai ales ca ai m-ai facut. Cand vei vrea sa ramai nu o sa mai poti...gandeste-te la asta si calculeaza tu care e tatal copilului noi nu avem de unde sti.

| h3r a răspuns:

E pusă la caterincă, doar ești neam și cu aia cu carieră, Andreea Tonciu. Da curvă tot rămâi.

| tinka1 explică (pentru h3r):

Andrea Tonciu? Ce am eu cu ea?

| greyhound a răspuns:

Cand chiar ma gandeam ca se asternuse o pauza de la intrebarile si cazurile (fie ele si inchipuite) cretine asupra TPU, apare asta.
Fantastic.

| Cristiann25 a răspuns:

Curva ce esti.Ce ti-as da eu foc! Intrebarea e pusa la caterinca dar oricum si in realitate chestii de astea nu se fac sugi **** la unu si dupa ii zici la iubit ca e copilul lui? Curvo!

| tinka1 explică (pentru Cristiann25):

Curva esti tu si mata! Si ceilalti care ma criticati!

| Cristiann25 a răspuns (pentru tinka1):

Nu ma atac chiar deloc pentru ca nu e adevarat ce zici.In schimb tu te-ai facut singura curva prin ce ne-ai povestit asa ca sa-mi sugi p!

| LiVeeee a răspuns (pentru tinka1):

Duduie,vorbeste civilizat. Te supara cumva adevarul?

| tinka1 explică (pentru Cristiann25):

Sunteti niste prosti! Da am gresit si eu, dar voi de ati fi in locul meu nu aveati sa stiti cum e. Ok, deci tu si ceilalti ma numiti curva, pe mine asta ma ajuta cu ceva? Cuvantul asta imi creste copilul sau face altceva? Nu, nu face nimic! Din potriva imi face doar rau. Deci ce voi face eu e decizia mea! Dar pe voi v-am rugat sa-mi ziceti ce ati face in locul meu, dar sa nu ma criticati!

| Cristiann25 a răspuns (pentru tinka1):

Problema e ca o fata cu capul pe umeri nu ar ajunge in situatia ta!

| LiVeeee a răspuns:

Buna,nu ma intereseaza de funda ta sau in general, acuma degeaba cauti disperata "sfaturi bune", sti proverbul ala "Daca ai intrat in hora, joaca" asa si tu. Nu te-a pus nimeni sa bei pana te-n beti sau sa tragi pe nas si sa te f.cu alti. Tu ti-ai facut-o singura, acuma suporta consecintele.
Cu copilul, nu ti-as recomanda sa faci un avort pentru ca habar nu ai la ce riscuri te supui (mai ales ca ai m-ai facut unul) + ca de ce sa distrugi inca o viata nevinovata din cauza inconstientei tale, ca sa nu zic altceva happy
Ce poti sa faci acuma, e sa te lamuresti al cui e copilul dintre cei 4 si sa ii spui "iubitului tau" (deja e prea mult spus iubit, mi-e mila de el) ca esti insarcinata (dar ii spui situatia asta care ne-ai spus-o noua, nu ii zici pur si simplu ca el te-a lasat)winking

| tinka1 explică:

Voi stiti cum e sa fii tanar ( petreceri, bautura, dragoste... )! In plus eu n-am 14 ani ca sa nu pot face dragoste cu cine vreau! Pur si simplu asa s-a intamplat. Dar eu nu sunt gata sa fiu mama;( voi de ati fi in locul meu erati deja gata ( la pamant ). Si m-am decis cred ca voi avorta! Decat sa avem noi ambii ( si eu si copilul ) o viata chinuita mai bine, sa avort pana nu e tarziu!

| LiVeeee a răspuns (pentru tinka1):

Draga tu gandesti? Esti la al 2 avort?

| tinka1 explică:

Am venit acum de la medic si mi-a zis ca nu sunt insarcinata. Si ca testul mai face cateodata greseli.

| cllaudDia a răspuns:

Cu cei 3 ai facut in grup sau separat?

| tinka1 explică (pentru cllaudDia):

Separat!

| tinka1 explică (pentru cllaudDia):

Asta si voi face. Multumesc de sfat. Si multumesc ca nu m-ai criticat ca toti ceilalti

| cllaudDia a răspuns (pentru tinka1):

Nu ar fi avut rost sa te critic pentru ca faptul e deja consumat si nu te-ar fi ajut cu nimic criticile. Bafta si ai grija pe viitor!

| cllaudDia a răspuns (pentru tinka1):

Sincer copilul nu are nicio vina pentru aventurile tale. cel mai bine ai vorbi cu actualul tau iubit si i-ai spune adevarul. Ai putea sa ii spui ca el e tatal copilul, dar intr-un final oricum si-ar da seama. Daca ai bani fa un test de paternitate sa vezi al cui e copilul.

| secret093 a răspuns:

Daca si mama ta te avorta, nu mai erai azi aici, tu de ce sa avortezi? Nu stiu ce sa zic, ii poti spune iubitului tau ca e al lui si hotarasti cu el ce se intampla, sau vorbeste cu mama ta si vezi ce se intampla, daca il pastrezi, sau nu. happy

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Poi avortul nu e solutie ca esti frumoasa si poate sa existe complicati nu fa avort daca nu e al lui iubitul tau lasa-l la un camin daca al iubitului sa va bucurati de el fi freicita nu te speria gandeste la ceva bun! ca iti faci raww gandeste-te la ceva bun esti frumoasa iubeste cu iubitul tau tu nu ai ceea ce au alte fete tu ai ceva mai mult!

| tinka1 explică (pentru BebelusMIKiY2):

Nu mai bine sa fac avort? Decat sa aduc pe lume un copil care fara nici o vina va sta la camin? Voi vorbi cu dansul si voi lamuri

| Adda0a0 a răspuns (pentru BebelusMIKiY2):

Tu cati ani ai? cum sa lasi un copil la camin? sa iti bati joc de o viata? pentru ca iti place destrabalarea.
da-l spre adoptie daca nu esti capabila sa il cresti si sa il iubesti ( nu cred ca esti)
cati ani ai?
si ce are mai mult decat au alte fete? ti se pare ca e "cool" ca si-o trage cu toti fara protectie ca probabil are BTS si mai are si un copil pe care l-a nenorocit?
ea ca ea, dar copilul ala nu are absolut nicio vina. daca avortrzi il omori daca il dai la un camin o sa aiba o viata de **** dar poate mai buna decat langa tine oh go on
sa nu te criticam?
poate ca nu te critica nimeni aspru daca ai fi avut o relatie stabila un prieten care sa te iubeasca si sa va respectati chiar daca ai fi avut o varsta mai frageda.
docmenteaza-te inainte sa nenorocesti perosoanele din jurul tau si sa iti bati joc de ele
si distrugi o viata oh go on
iar tu, draga bebelusMIKiY2 nu da sfaturi aiurea. gandeste inainte sa spui ceva e in joc viata unui copil!

| Adda0a0 a răspuns (pentru tinka1):

Mai bine il omori, nu? ce mentalitate!

| h3r a răspuns (pentru Adda0a0):

Aia mică e doar un copil, las-o că nu știe, dar asta cu postarea, e o curvă ca oricare alta, chiar dacă întrebarea a mai fost de sute de ori.
Nu te speria de gândirea lor, puține se gândesc la consecințe și la răul făcut, n-o judeca tu, din sculă a scuipat, în sculă o să moară.

| Adda0a0 a răspuns (pentru h3r):

Bai si asta e drept dar mi se pare socant cum gandesc unele sau mai bine spus cum nu gandesc blushing iar aia mica care e doar un copil ar trebui sa aiba alte ocupatii nu sa dea sfaturi despre avorturi.
nu e treaba mea si nu trebuie sa judec insa de multe ori sunt ingrozita de lumea in care traim
curva, curva dar informatiile in ziele noastre sunt usor de obtinut plus ca prezervativele se gasesc la fiecare colt si anti conceptionalele se dau dupa ureche.
dar fiecare face ce vrea cu viata lui
daca chiar e insarcinata si se gandeste la avort distruge o viata asta e cel mai grav.
dar in fine.

| BebelusMIKiY2 a răspuns (pentru tinka1):

Vb si cu el depinde si de el! bafta

| h3r a răspuns (pentru Adda0a0):

happy
Stai liniștită, nu-i vorba de protecție, aici e vorba de cap.
Oricum ele nu merită nimic, mai ales să simtă cum e să fii mamă.

| Adda0a0 a răspuns:

In primul rand testul de sarcina trebuie facut la 21 de zile de la contactul sexual sau la 1 sapt de la intarzierea menstruatiei.
insa daca a iesit pozitiv...
ar trebui sa fii sincera cu iubitul tau si sa ii spui ca n-ai nici cea mai mica idee a cui este copilul
si sper ca stii ca prin avort efectiv ucizi un copil, o viata, are si el inima din primele zile care ii bate
daca ti-ai facut de cap acum ar trebui sa suporti consecintele si sa nu omori o viata nevinovata!
plus ca pentru numele lui D-zeu s-au inventat atatea metode contraceptive!

| Achtor a răspuns:

Daca nu esti pregatita sa ai un copil nu ar trebui sa il pastrezi. Poate nu e copilul prietenului tau cu care esti acum. Ai mai multa grija si protejeazate sa nu mai ai ''surprize nedorite'' asa mai incolo cand vrei vrea sa fi mama sa faci un copil cu un baiat pe care il iubesti...E decizia ta daca avortezi sau nu

| Kattth a răspuns:

Nu o sa te critic sau ceva. E treaba ta ca ai baut si ai tras pe nas si ca ti-ai tras-o cu 3, dar ar trebui sa ii spui iubitului tau adevarul, chiar daca risti sa il pierzi, minciuna are picioare scurte, tot o sa se afle pana la urma, spune-i adevarul si apoi fa avort, e putin probabil sa fie al lui, si daca erai trasa pe nas si beata nu ti-ai dat seama probabil cand unul dintre cei 3 sa isi fi dat drumul in tine. Pe viitor fi mai atenta! Risti sa ajungi ce ai scris tu mai sus happy

| IsabellaMood a răspuns:

Pacat de bietul copilas, Dumnezeu sa il aiba in paza oricare i-ar fi soarta! Iar despre tine. deja ceilalti au spus totul.

| BadBEver a răspuns:

Ai zis fara critica dar nu meriti fara, esti o curva cu C mare, Mai ales ca ai m-ai facut deja un avort. Mai fa unu ca nu meriti sa fii mama. Si sper ca iubitul tau sa afle totul.

| Victoria29 a răspuns:

Eu cred ca chiar esti o curva. In primul rand - Pentru ce ai baut atata pana sa ajungi asa? In al doilea rand - Pentru ce ai tras pe nas? In al treilea rand - Cati ani ai?
De ce nu esti si tu o fetita cuminte? Cand ai facut-o primadata? Imi pare rau sa iti zic asta, dar daca vei mai avorta si acum sunt 99, 0005% sa nu mai poti avea copii. Trebuia sa te gandesti inainte de a o face!
Tu crezi ca e o idee buna sa-l minti pe iubitul tau? Cat timp a trecut da ultimul sex cu iubitul tau?

| uleaancuta a răspuns:

Eu nu cred o iota din tot ce ai scris mai sus, asta mai putin, daca e adevarat, inseamna ca esti o curva!