| daniela_7403 a întrebat:

Oameni buni nu mai pot, am intrat intr-o incurcatura groaznica...cine o sa aiba rabdare sa citeasca o sa ma ajute. iubitul meu a venit din strainatate, a stat 3 luni acolo, mentionez ca am 20 eu si el 25 sintem impreuna de 5 ani, am vazut pe messu lui ca vorbea cu 2 fete de acolo de unde am fost care imi spunea el ca sint vecine si se impaca bine ca una e sora unui prieten de-al lui de acolo, dar nu a vrut sa-mi arate ce a vb cu dinsele nici in ruptul capului, si eu am ramas socata si nu puteam sa-mi scot asta din minte, si intr-o zi la el am gasit pe net cum a vb cu unul de acolo care il cunosc si eu, adica prieten de aici, l-a intrebat cum cu mine, iubitul meu a zis ca normal, l-a mai intrebat daca ma ia si pe mine acolo, iubitul a zis ca nu, ala a intrebat daca din cauza Tanei, adica una din acele 2 mentionate mai sus, si restul mesajelor au fost sterse, si ultimul mesaj era ca stiu toti deja... i-am zis lui si mi-a zis ca a amagit-o de niste bani ca ea il iubea si el se ridea de ea, iidadea si bani ea... n-am zis nimic, am venit acasa si mi-am facut o adresa noua si am vb cu dinnsa chipurile earam un admirator de-al ei, si mi-a zis ca-l iubeste stie ca ma are pe mine de multi ani si ca i-a luat niste bani si a plecat nici nu i-a zis.am intrebat-o daca a facut sex cu el, si sincer nu tin minte cum anume mi-a raspuns ca i-am sunat prietenului meu si i-am zis ca gata ne despartim ca stiu totul, dupa aia, ea imi mai scria si am mai intrebat-o odata daca a avut relatii, a zis ca nu ca nu s-au iubit chiar asa cum se iubeste...am ramas incremenita m-am simtit vinovata, i-am sunat iubitului el deja nu dorea sa vorbeasca, s-a suparat ca-l controlez, stie si ea deama mi se pare ca eu eram,,, oare i-a sunat e sa vorbeasca cu dinsa ca deamu sa-mi zica altceva, dar ea parea tare suparata pe el,,, doamne mi-i greu tare, aseara ne-am impacat cu iubitul, dar nu-mi iese din cap fata asta, si inca e posibil ca sa plece inca pe 3 luni la lucru acolo,,, aseara el a vrut sa ne despartim numai din cauza asta ca nu-l cred si l-am controlat si am vb cu aia, il iubesc enorm, l-am rugat mult ca sa-mi dea o sansa, mi-a zis ca daca mai fac asa ceva se termina totul, dati-mi o parere la tot ce am scris, ma doare sufletul, are o saptamine de cind a venit dar atitea s-au intimplat, ce sa cred, vreau sa stiu numai daca s-a culcat cu tipa, ea are 28 de ani si e tare urita am vazut-o pe net, nu e genul lui dar nu stiu de ce face asta,, mentionez ca stiu ca ma iubeste ma suna des mi-a adus si cadouri...il iubesc mult dara tipa asta nu-mi iese din cap, ajutati-ma cu un sfat bun,,, multumesc de atentie

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai umbli niciodata in messengerul partenerului tau. Este un gest urat, iar ceea ce ai facut tu nu e deloc semn de dragoste, ci mai degraba de lipsa de respect. Sincer, eu cred ca din cauza acestui tip de comportament al tau el este inclinat sa caute alte femei. Poate ca acea femeie este urata, dar poate e intelegatoare, il respecta, nu-l cicaleste, nu-l gelozeste, nu-l controleaza. Si sa stii de la o femeie mai batrana, daca e asa cum zic eu, femeia aia va avea castig de cauza in fata ta, oricat de frumoasa ai fi. Fiindca frumusetea e trecatoarea si barbatilor nu prea le pasa de ea. Ei vor pentru relatii stabile si serioase femei normale, bune, care sa-i respecte, sa-i inteleaga si sa le faca viata dulce, nu amara.

| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa treci cu vederea fapta asta, important e ca e cu ctine, ca va iubiti si ca acum il ai aproape, poate ca a avut o mica aventura, sau poate ca a avut nevoie de ea financiar... orice barbat mai are mici scapari...eu una cred ca te iubeste pe tine, daca e de atat timp cu tine, in plus spui ca te suna, ti-a adus cadouri, dca nu ii pasa, nu semai impaca cu tine, eu cred ca mai bine ar fi sa uiti intamplarea, poate a fost ceva de scurta durata, mai bine da totul uitarii, acum e langa tine si gata...totusi,exista un dar...adica daca il ierti acum, nu inseamna ca trebuie sa il ierti de fiecare data cand va fi cu alta tu tot sa il ierti, mai bine treci cu vederea intamplarea, iti ceri frumos scuze pentru greselile tale, dar spune-i ca asa ceva sa nu se mai intample, sa termine definitiv cu acea fata sau cu altele... o relatie frumoasa se bazeaza pe iubire, incredere dar si fidelitate, ai grija de tine si de relatia voastra, iarta-l ca asa e cel mai bine, dar totusi ai grija pe viitor, sa nu se mai intample, in cazul in care se intampla sa iei si tu masuri, bafta!

| marsy a răspuns:

Eu cred ca DA. te-a iubit. dar acum se cam plictiseste. sh ii place sa te manipuleze. el a fost unicul vinovat. sh tot tu i-ai cerut o shansa.Nu mi se pare corect deloc... face primul pas intotdeauna doar cel care iubeste. Ok. acum k va-ti impacat. daca te mai supara cu ceva. sau iti zice ceva. e cazul sa renunti tu la el. Ai nevoi de altcineva...care sa fie alaturi de tine zi de zi. sa nu mai suferi si mereu cu gindul*oare ce face el acolo**?

| DeeaPustoaica a răspuns:

Salut. Sunt un copil si poate nu ar trebui sa ma bagin chestiile astea dar, probabil ca baiatul se foloseste de acea fata. Dar chiar daca se foloseste de ea, tot te inseala deoarece sta cu o alta femeie langa el chiar daca nu conteaza ce relatii au avut. happy Nu stiu eu ce sa iti spun, dar incearca sa vezi cu iubitu ce zice si daca e de acord sa o lase pe fata aia. Pune`i o conditie: ori te ia pe tine ori pe aia. Totusi daca zice hai ma iubire ca o las nu stiu ce, si incepe sa iti zica te iubesc de 1000 de ori e clar ca e minciuna. Cand incepe cu poeme...pfff suspecta treaba.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oau! Chiar ai o intreaga istorie aici. Nu a fost numai greseala ta, ci si greseala partenerului. Acum el se simte victima, nu TU.
Daca te 'ubeste, daca i'a trimis cadouri de ce nu te iarta?
Cat despre tipa aia, scoateti'o din minte! Mergeti impreuna intr'o excursie, pe undeva pe unde n'ati mai fost de mult, acolo unde ati ptrecut clipe minunate impreuna. Daca el iti este fidel acum, inseamna ca nu s-a culcat cu tipa aia. Si in plus, daca nu e genul lui, de ce crezi ca ar intretine astfel de relatii?
Eu zic, sa nu'ti mai faci griji, petru ca ingrijorarea te darama pe tine in acest moment.
Ati stat 5 ani impreuna, de ce sa se termine tocmai acum? Spun STOP certurilor, si luati'o de la capat. Daca el te iubeste nu va rezista fara tine, si l un moment dt se va simti vinovat. Dar daca tu nu rezisti fara el, du'te si luati'o de la capat.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Împreună de 5 ani zici, și avea 20 de ani când te-a cules? S-a săturat demult de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai daca nu santeti casatoriti si faceti la fel amandoi? ce atata caz? casatoritiva si cand veti avea obligatii unul fata de altul putetri acea si pretentii. dar pana atunci? ce e stapanul tau? sau esti stapana lui? pentru voi totul e golaneala si minciuna acum.aia nu-i relatie.si daca innodati firul? ramabe nodul de care o sa va aduceti aminte mereu.asa caaaaa...

| SideClickFTW a răspuns:

Cel mai simplu raspuns este: faci ce vrei...