| cristinna1919 a întrebat:

Help me! M-am indragostit de un baiat care e cu un an mai mare decat mine [pe a 8-a] si nu am intrat in vorba cu el niciodata, intr-un fel nici nu ne cunoastem doar ca suntem in aceeasi scoala. Mi se pare ca se uita la mine dar nu face nimicstraight face. Si anul aceasta o sa plece din scoala si nu stiu ce sa ma fac. Sa intru in vorba cu el? Cu ce pretext? Am sanse?

Răspuns Câştigător
| claudia_5508 a răspuns:

Sigur ca ar trebui sa intrii in vorba cu el.Acum cu ce pretext ...sa ne gandim...ai putea sa incepi sa il saluti atunci cand va intersectati acele priviri sau sa ii zambesti si ii vei vedea reactiile. Daca te place sigur va intra in vorba cu tine, deoarece tu ai facut primul pas; iar daca nu inseamna ca nu merita efortul. Oricum nu uita ca mai sunt si alti baietii poate chiar mai draguti si merita sa arunci si alte priviri.succes sa ne mai scrii!

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai bineinteles ca trebuie sa intri in vorba cu el ca altfel cum sa te placa?laughing afla-i id-ul de mess si tine-l de vorba, sau daca nu ii poti afla id-ul baga-te in seama cu el la scoala sau foloseste o metoda traditionala cum ar fi...sa te izbesti de el si apoi sa iti ceri scuze. thinking
Succes!:X Kiss U :*

| Elena1234456 a răspuns:

Pai intra in vorba cu el, saluta-l, zambeste-i, si eventual cere-i ID sau fa rost de el, aceasta fiind o cale de a-l cunoaste mai bine.

| Laimy a răspuns:

Daca ai prieteni, sau vreun prieten care are legatura cu el, rogal sa iti gaca cunostinuta cu baiatul cela, sau intrebal ce mess are, si incepe a vb cu el pe internet. uneori mai ajuta si internetul, nu o sa pari atit de rusinoasa, o sa gasesti cuv.

| tiby93 a răspuns:

Poi du-te si u la el, spune-i ca vrei id lui. Luati legatura, vezi ce crede despre tine si poate o sa fiti impreuna.

| cristinna1919 explică:

Am de unde sa fac rost de idu lui, dar intrebarea mai este : Ce sa-i zic? laughing Daca ma intreaba de unde am idul. [avandu-l de pe hi5] Si cu ce sa incep cand vorbesc? Mersi de ajutor:*