| Pixie_8314 a întrebat:

Help me TPU I don't want to see nu mai pot sa trimit mesaje la blackberry 8520 crying. Cand trimit un mesaj imi arata un x rosu in fata lor si imi scrie "network out of order". raspuns urgent! fUNDA! vreau oameni care se pricep!

5 răspunsuri:
| poliku a răspuns:

Ori nu prinzi 3G in zona aia ori nu mai ai net activat pe telefon asa ca te sfatuiesc sa suni la orice companie si sa vb cu cei de la relatii cu clienti ei iti vor spune sigur care e problema.Nimeni nu iti poate spune de aici care e problema... eventual daca lucreaza la Vodafone, cosmote etc.

| poliku a răspuns:

Dupa cum spuneam si revin cu noutati:Sunt probleme cu serverul de la BlackBerry si nu esti singura care le ai.Asa ca problema va fi rezolvata de catre ei fara sa faci tu nimic.In urmatoarele zile vei putea trimite din nou mesaje.Asta daca nu ai facut ceva schimbari tu la tel si asta n-am cum s stiu. Daca nu ai facut e ce tiam zis.De la ei.

| krlaa a răspuns:

Telefoanele Blackberry in alte tari, cum ar fi in Orient nu mai pot fi folosite de catre populatie deoarece au un soft separat care nu poate fi controlat. Initial BlackBerry era un soft folosit de Armata Americana. Asta e explicatia
Solutia: du'te la Orange sau Vodafone si verifica daca ai cartela demagnetizata.

| Pixie_8314 explică:

Pai inainte mergea. si intram pe net fara nicio problema.ca vecinu de sub mine are wireless.

| Laurrrentiu a răspuns:

De acum incolo ca sa stie toti ce trebuie sa faci la aceasta probleme este sa intrii in setari >sms>service center: +40766000510 > save. am avut aceeasi problema si in cele din urma i-am dat de cap ce avea. acest cod service center este pentru cosmote; cei cu Orange sau altceva le gasesc pe net. funda?