| Un NiMeNi CeLeBrU a întrebat:

Help plz.Care ar fi sansele sa raman insarcinata daca am facut dragoste cu prietenu meu la 10 zile dupa ce mi-a trecut menstruatia(a durat 7 zile)? am facut protejat dar s-a rupt prezervativul. a zis ca nu si-a dat drumu in mine da a mai ramas pe canal.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
40-50% o posibilă sarcină.
Pa, pa.

| pengu a răspuns:

Teoretic ovulatia se incadreaza undeva pe la mijlocul fazei de ciclu, dar poate fi si mai devreme si mai tarziu. daca prietenul tau este sigur ca nu si-a dat drumul atunci sansele ar fi infime poate chiar inexistente, dar poate cel mai bine e sa faci si un test de sarcina... uite si un site sa te documentezi mai bine:P http://www.desprecopii.com/info.asp?id=78

| StropiDeDor a răspuns:

Exista sanse.si in legatura cu perioada, erai aproape de ovulatie.
nu stiu ce sa zic. daca au trecut mai mult de 3 saptamana de la contactul sexual, fa un test de sarcina
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 25% pentru ca intra spermatozoizii fara sa stii.Conteaza cat ati mai facut sex dupa ce s-a rupt prezervativul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, ati facut dragoste in ziua a 17-a a ciclului... ovulatia este in a 14-a sau a 15-a zi, mai mult a 15-a. Stiind ca ovulul nepatruns de spermatozoid traieste o zi, maaaaaaaxim 2, ajungem la concluzia ca putea inca sa mai traiasca in a 17-a zi. Dar tinand cont si de faptul ca prietenul tau nu si-a dat drumul in tine, e destul de mica sansa sa fi ramas insarcinata, dar nu e complet exclus. Asteapta 13 zile pentru un test de sarcina (analize de sange) sau 3 saptamani pentru benzile colorate.

Succes!