| TotEu1993 a întrebat:

Help TPU.acum 2 luni si ceva ma. m desp de prietena.multi dintre voi de pe aici stiu.motive concrete chiar nu imi dau seama de ce.cand totul era pe placul ei.doar sa nu o vad suparata.ca tin foarte mult la ea.si tot gasea unele lucruri ca sa ne certam.de atunci tot am mai vorbit.am incercat o impacare ...raspunsurile ei erau mai mereu : " nu are rost"."mai bine ramanem asa prieteni si atata". nu inteleg de ce doar atata? cu vreo 3 saptamana in urma ne.am certat. vorbea numai la misto cu mine.si i-am zis sa ma caute doar cand are nevoie de mine si cand ii trec fitele astea.pana la urma dupa 2 saptamani ma cautat.acum o saptamana.am zis sa nu o mai caut deloc.pe mess nu am mai intrat.la tel cu ea nu am mai vb...si m-a vazut on pe facebook. si repede de ce nu mai intru pe mess sa vb cu ea, i-am dat ignor sau ce? ne intelegem bine acum. vorbim de parca am fii impreuna. dar tot nu vrea sa ne impacam. aceeasi replica " mai bine ramanem doar prieteni ". de ce nu o vrea? desi eu nu ii ziceam nici da-te mai incolo, totul pe plac ei. ce ma. m gandit eu sa ii zic sa ma uite? poate asa isi va da seama ce a pierdut, un baiat ca mine, calm, linistit, nu beau /nu fumez, in cluburi nu umblu etc. Voi ce spuneti este bine sa ii zic sa ma uite si o perioada sa nu vorbesc cu ea deloc?
Dau Funda cea mai buna parere.rog seriozitate

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa ii placa de altcineva.Sau sa considere ca te "fierbe".Asteapta cateva zile si intreab-o din nou. Daca tot prieteni vrea sa fiti,mai dispari o data, indiferenta completa si vezi ce reactii are. Fetele sunt complicate, e greu sa inteleaga valoarea unui baiat si realizeaza asta numai cand il pierd si urmatorul se poarta urat.Atunci,realizeaza ca tu nu ai fi fost atat de rau sau atat de grosolan si te vor inapoi.Dar, de obicei, atunci e prea tarziu.Grea situatia ta,imi dau seama cum te simti, incertitudinea te omoara, mai ales cand ai fost atat de gentil si finut.Multa bafta!

| LeuTz a răspuns:

Uite prietene treaba sta cam asa : Ea te tine ca solutie de rezerva pentru cand nu o sa aiba pe cineva.Intrerupe legatura cu ea complet ca este pentru binele tau.Acum probabil ca vorbeste cu cineva pentru o posibila relatie si vorbeste si cu tine ca sa te aiba ca rezerva.Nu trebuie sa fii mereu pe placul lor ca sa nu se supere ca se plictisesc repede, fa-le si zile fripte ca sa nu se obisnuiasca cu tine ca fiind un catelus.Si eu eram ca tine calm, linistit, amuzant, dragut dar am vazut ca nu se merita. Spune-i prieteneste sa treaca peste asta si sa te uite si sa nu mai vorbesti o perioada luuuunga cu ea. Succes