| TotEu1993 a întrebat:

acum 2 luni si ceva ma. m desp de prietena.multi dintre voi de pe aici stiu.motive concrete chiar nu imi dau seama de ce.cand totul era pe placul ei.doar sa nu o vad suparata.ca tin foarte mult la ea.si tot gasea unele lucruri ca sa ne certam.de atunci tot am mai vorbit.am incercat o impacare ...raspunsurile ei erau mai mereu : " nu are rost"."mai bine ramanem asa prieteni si atata". nu inteleg de ce doar atata? cu vreo 3 saptamana in urma ne.am certat. vorbea numai la misto cu mine.si i-am zis sa ma caute doar cand are nevoie de mine si cand ii trec fitele astea.pana la urma dupa 2 saptamani ma cautat.acum o saptamana.am zis sa nu o mai caut deloc.pe mess nu am mai intrat.la tel cu ea nu am mai vb...si m-a vazut on pe facebook. si repede de ce nu mai intru pe mess sa vb cu ea, i-am dat ignor sau ce? ne intelegem bine acum. vorbim de parca am fii impreuna. dar tot nu vrea sa ne impacam. aceeasi replica " mai bine ramanem doar prieteni ". de ce nu o vrea? desi eu nu ii ziceam nici da-te mai incolo, totul pe plac ei. ce ma. m gandit eu sa ii zic sa ma uite? poate asa isi va da seama ce a pierdut, un baiat ca mine, calm, linistit, nu beau /nu fumez, in cluburi nu umblu etc. Voi ce spuneti este bine sa ii zic sa ma uite si o perioada sa nu vorbesc cu ea deloc?
Pot sa spun ca deja ia. m zis:sa nu mai vb o perioad asa voi uita si nu voi mai vrea sa ma impac cu ea, ea ne vrand, vrand sa ramanem doar prieteni si atata.Binenteles suparata si ii parea rau. un sms de la ea:este treaba ta dar uh vei fii mereu prietenul meu adica pisi meu sad fie ca vrei fie ca nu vrei.

Dau Funda cea mai buna parere.rog seriozitate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca sunt fata, dar am sa imi dau cu parerea pentru ca stiu exact ce e in mintea fetelor.Adica si mie la un momendaat mi s-a intamplat sa nu am chef de nimic si chestii din astea si pur si simplu m-am desp de prietenul meu si ii vorbeam asa mai...cu aere pentru ca.ma indragostisem de altcineva.Cu toate ca in timp o sa revin la ex-ul tot cu gandul la celalalt raman...nu stiu exact ce sa faci dar ar fi bine sa vb cu ea deschis si despre tot(face to face) asta ar fi cel mai bine si fiecare sa va dati cu parerea si ce ar fi mai bine sa faceti.Ati fost apropiati atata timp si nu vad ce sa va ascundeti.Vb deschis ca cu siguranta va fi foarte bine!