| BackAgainToTPU a întrebat:

HELP! Va rog ajutati-ma! scuze de categorie dar vreau cat mai multe raspunsuri! Ajutor! am nevoie de ajutorul vostru pana la 11 jumatate, ma bazez pe voi pentru ca mereu m-ati ajutat! va rog foarte mult sa ma ajutati, dau funda promit! Este foarte urgent! Pot sa o conving pe profa sa nu imi treaca nota?
Este o profa destul de ciudata, la lucrare am tinut caietul deschis in banca(era si ghiozdanul) am vrut sal inchid dar daca il inchideam nu vroiam sa ma vada profa cu caietu si daca il inchideam in banca imi cadeau toate cartile. M-a durut capul toata ziua cand mi-a luat profa caietul si era deschis si tpocmai la un subiect din lucrare! Nu m-am mai putut concentra si sigur iau un 4!
a zis ca imi scade punctele din oficiu!
Eu am un 9 si 2 de 10, ce ma fac?
Daca ii spun, ma crede? am taiat o groaza pe lucrare ca nu m-am mai putut concentra!
Faza e ca dupa ora de bio stiam toate lectiile! put si simplu am avut un moment mai prost, dar nu stiu cum sa ii zis profei, cand si unde ca sa ma creada!
mentionez ca i-a dat o a doua sansa la un obraznic!

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spune-i sa te mai asculte ora viitoare ca sa iti maresti nota ca la lucrare ai avut un moment mai ''nasol''!

| MikyMi a răspuns:

Pai roaga-o sa te asculte, demonstreaza-i ca stii acele lectii! Scuze, dar inainte de orice lucrare caietele si cartile dispar si nu stau deschise in banca. poate fi o mare coincidenta dar profa sigur crede ca ai vrut sa copiezi, fii fericit ca nu ti-a pus unu direct. O nota se poate repara daca inveti mult.sigur media nu va mai fi prea mare dar macar vei fi impacat cu tine!
Bafta si mult succes la scoala!

| cristi202 a răspuns:

happy Stai linistit. Pt mine a fost mai grav. Eram in clasa a 10 - a trimestrul trei. Teza la mate. Aveam pe primul trimestru media 4, pe al doilea, media 5. Si mai aveam inca doua frumuseti de note 4 pe al treilea trimestru. Aveam neaparata nevoie de o nota maricica la teza, altfel, pierdeam examenul de treapta intr-a 11-a, si era grav sa ramii corigent intr-a 10 -a. Nu eram omul sanu pot invata. Puteam, dar eram pe atunci f puturos. In consecinta, nu am invatat, am incercat sa copiez. A urmat unul din cele mai nasoale momente din viata: am fost prins, profesoara mi-a cerut lucrarea, si m-a scos chiar in acel moment afara. Am fost distrus. Timp de doua saptamini, si a tot lungit-o profesoara cu rezultatul de la teza (nu stiu daca eu am fost de vina pentru asta sau nu), stateam ca pe ghimpi. Cind a adus rezultatul, nu mi-a trecut nota care se dadea pe copiere - 1, ci a lasat lucrarea cum a fost, ca si cind nu as fi copiat, si astfel am luat un 6 la teza. Dupa aceea am invatat la o lucrare pe care am dat-o si am luat un 8, asa ca am trecut cu bine si acel an.
Daca zici ca a mai dat o sansa cuiva, atunci si tu ai sanse. Insa depinde. La mine, sunt sigur ca a inteles situatia mea, si nu m-a lasat sa ma "scufund", si de aceea nu mi-a dat ce meritam. Daca asa a fost si la cel de care zici (acel "obraznic"), atunci nu sti ce se poate intimpla. Tu nu esti intr-o situatie nasoala, cum eram eu si probabil era acel coleg al tau. Poate tocmai faptul ca esti capabil si inveti, va cere exigenta din partea ei, si te va taxa.
Un lucru poti sa faci, si ar fi frumos sa il faci, indiferent de rezultat: a copia, e o jignire pentru fiecare profesor. Mergi la ea si cere-ti frumos iertare pentru ca ai copiat. Recunoaste ca ai gresit (chiar daca nu ai gresit, nu te va crede), spune-i ca nu ai sa o mai faci niciodata, si ca iti pare rau pentru tot ce s-a intimplat. Sipoate asa mai remediezi situatia. Restul, depinde de ea. Succes!

| Ofiintă a răspuns:

Iti trimit un raspuns prin mesaj

Răspuns utilizator avertizat
| toteu01 a răspuns:

Zii la directoare sau diriga si poate te lasa sa dai iar testul

| Mihaela24 a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa zici prin cuvantul "ciudata".
In fine, ai putea sa vorbesti cu profesoara, inca din pauza, si sa ii explici ca ai avut un moment de ratacire; dar, ca invatasei pentru lucrare.Ca sa fii si mai credibila roag-o sa te asculte astazi, la ora, si astfel, vazand ca ai invatat, poate se va indupleca si iti va mari nota.

P. S:. Nu mai face prostii de genul.Chiar tu ai zis ca ai un 9 si 2 de 10. E clar ca ai invatat pentru notele aceleatongue

Diseara te astept sa imi spui ce ai facut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa