| BackAgainToTPU a întrebat:

Ajutor!
Ajutor! am nevoie de ajutorul vostru pana la 11 jumatate, ma bazez pe voi pentru ca mereu m-ati ajutat! va rog foarte mult sa ma ajutati, dau funda promit! Este foarte urgent! Pot sa o conving pe profa sa nu imi treaca nota?
Este o profa destul de ciudata, la lucrare am tinut caietul deschis in banca(era si ghiozdanul) am vrut sal inchid dar daca il inchideam nu vroiam sa ma vada profa cu caietu si daca il inchideam in banca imi cadeau toate cartile. M-a durut capul toata ziua cand mi-a luat profa caietul si era deschis si tpocmai la un subiect din lucrare! Nu m-am mai putut concentra si sigur iau un 4!
a zis ca imi scade punctele din oficiu!
Eu am un 9 si 2 de 10, ce ma fac?
Daca ii spun, ma crede? am taiat o groaza pe lucrare ca nu m-am mai putut concentra!
Faza e ca dupa ora de bio stiam toate lectiile! put si simplu am avut un moment mai prost, dar nu stiu cum sa ii zis profei, cand si unde ca sa ma creada!
mentionez ca i-a dat o a doua sansa la un obraznic!

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai, daca esti sigura ca stiai fara sa te uiti in caiet, roaga-o sa te inteleaga si spune-i ca poate sa te si asculte ca sa isi dea seama ca tu ai scris de la tine ceea ce ai scris. Eu, daca ai fi eleva mea, mai ales pentru faptul ca ai avut multe stersaturi m-as gandi ca te-ai gandit mult si ai scris fara sa copiezi, dar asta doar deoarece si eu tai mult si ma razgandesc cand scriu. Am noroc cu calculatorul, dar pe vremuri lucrarile mele aratau cam asa cum ai descris tu.
Avand in vedere ca ai note mari la biologie si daca esti complet sincera cu ea, sunt convinsa ca iti va mai da o sansa. Bafta!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asta este cam ciudat, sa ti un caiet deschis in banca. Poti sa iti sustii nevinovatia in fata profesoarei, vorbeste cuvincios si ai grija cu manifestarile emotionale. Roaga-o sa-ti dea o sansa sa-ti dovedesti nevinovatia, poate sa te asculte din subiectul respectiv sau altceva.

| hannibal a răspuns:

Stai linistita ca nu o sa iti scada punctele din oficiu oricat de rea e...si poti sa o convingi sa nu iti puna nota si oricum daca iti pune 4 sau 5 iti iese media, nu trebuie sa iti iese 10. si cred ca daca vede ca ai note asa mari o sa te ierte.stai linistita

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Spune-i sa te asculte

| Eyleen a răspuns:

Pai atunci cand iti da lucrarea o rogi frumos sa-ti dea o a doua sansa sa-i vorbesti frumos, si poate o sa-ti dea. Dar cred ca o sa fie greu pentru ca s-ar putea sa vrea si ceilalti copii.Bafta!