| MonicaMoni a întrebat:

Hey all, sunt fata si acum o saptamana am cunoscut un baiat la un party si imi cam placea de el. Am dansat, am vorbit, am ras, ne-am luat in brate, chestii normale, dar l-am simtit ca si cum l-as fi cunoscut de o viata, nu am mai simtit asta niciodata.Eu sunt o fire mai rece, insociabila, dar cu el am putut discuta orice. Maine-zi, m-a cautat si mi-a scris. A dat de inteles subtil ca ma place si am facut si eu apoi asta... Am inceput sa vorbim de viitor, facultate, loc de munca, pana si de familie. Avem multe in comun dar e pun mai mare ca mine... Cum sa-mi dau seama daca este doar pe interes sau pe baza de sex? Cum sa-mi dau seama daca ma place cu adevarat? Ceva intrebari capcana pentru el? Help me plz

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu mai este la varsta la care sa-l poti trage de limba sau sa obtii niste date concrete despre el prin folosirea unor intrebari "capcana". Iesi cu el cat mai des si cat mai mult si in scurt timp vei reusi sa-ti formezi o imagine cat mai clara despre adevaratul motiv al afinitatii lui fata de persoana ta. Succes!

| FanulMeu a răspuns:

Cel mai bine e sa comunici cu el vorbiti despre orice intreaba-l un lucru de mai multe ori incercati sa petreceti timp impreuna.
daca vrei sa vezi daca e doar pe baza de sex fa asta : sarutal, excital si pune-i o intrebare la care sti deja raspunsul o intrebare personala, daca raspunsul va fi acelasi cel putin sti ca nu te minte dar daca isi schimba raspunsul asta ar trebui sa iti dea de gandit.
Nu prea ai cum sa iti dai seama daca e pe interes sau nu incearca sa vezi cat de atent e la tine.
De obicei ( asta la mine ) cand ma vedeam cu iubita mea nu imi puteam lua ochi de la ea si aveam un zambet pe fata intodeauna! daca observi aceleasi lucruri si la el poti fi sigura ca te iubeste.

| MonicaMoni explică (pentru FanulMeu):

Nu vreau sa aflu daca ma iubeste, vreau doar sa aflu daca macar ma place..Ne comportam ca si cum am fi impreuna, dar nu suntem..Cum sa il intreb subtic sau pe ocolite daca ma place?