| Bizzlllee a întrebat:

Hey! Am 17 ani am facut sex cu prietenul meu pe data de 8 de atunci sunt foarte balonata si ma doare burta vreau sa spun ca ciclul meu e foarte neregulat si nu mi-a venit inca si am facut sex neprotejat si nu şi-a dat drumul in mine sunt foarte panicata nu stiu daca sunt insarcinata sau nu dar nu am nici un simptom de gravida. Multumesc frumos astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poate exista nicio legatura intre acel sex chiar si neprotejat mai ales ca sperma a fost ejaculata in afara vaginului si balonarea sau durerea de burta. S-ar putea sa fie vorba de o indigestie si nimic mai mult. La varsta ta, din moment ce ti-ai inceput viata sexuala ar fi trebuit macar sa ai niste minime cunostinte si cele mai elementare informatii in privinta modului si mecanismului de formare a unei sarcini. In aceasta perioada, primul si unicul simptom de sarcina il reprezinta lipsa menstruatiei in cazul in care aceasta nu apare dupa trecerea a 2-3 saptamani fata de momentul intretinerii sexului. Primele simptome de sarcina reale/adevarate cand exista o sarcina fixata inuter, se pot produce cel mai devreme dupa trecerea a minim 6-7 saptamani fata de data de intretinere a unui sex neprotejat. In cazul prezentat de tine nici celebra ghicitoare Mama Omida nu ti-ar putea da un raspuns adecvat. Incepand de poimaine se poate face un test de sarcina pe baza unei analize de sange efectuate intr-un laborator de analize medicale (cel mai precis test desarcina) sau sa efectuezi tu acasa un test pe baza de urina incepnd cu data de 30 septembrie. Ar fi trebuit sa stii ca femeile cu ciclul menstrual neregulat sunt "condamnate" sa intretina doar contacte sexuale protejate de fiecare data pentru a evita durerile de cap si starile de stres. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Nu conteaza daca si-a dat drumul sau nu in tine, tot poti ramane daca nu v-ati protejat.Fa un test de sarcina

Răspuns utilizator avertizat
| Domintotcevad a răspuns:

Nu ai nimic stai linistita