| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am 20 după primul meu act sexual la 17 ani( a fost o singura data cu el, plus băiatul nu credea că sunt virgina, da eram o proastă cu P mare, nu știu la ce mă așteptam de la el daca el nu credea că sunt virgina), care a fost o dezamăgire totala. Am simțit ceva pentru acel băiat, dar nu a fost sa fie... In jur de un an am stat calm in banca mea, apoi mi s-a deschis ochii de ce trebuie sa aștept ceea ce nu e destinat mie. Am avut parteneri sexuali un nr.mediu de 17 ( știți educația care am primit-o nu m-aș fi gândit niciodată că voi avea atâția parteneri la vârsta asta, eram de părere că unul pentru restul vieții). Primul a fost dezamăgire, apoi mereu băieți discutând, înșelând iubitele. Ceea ce mă făcut să nu mă îndrăgostesc, sa nu am încredere, sa nu plâng după cineva. Am inceput viața sexuala activa la 18 ani, făcându-mi mereu plăcerile ( deci fetelor fiți sincere și spuneți ca doriți sex destul de des) asta nu e o rușine. Problema este că da, simt atracție față de o persoană, și de ce nu... ( Primesc eu plăcere dar și el). Trăim într-un secol plin de bârfe, mentalitate îmbătrânită, critica in orice loc. Nu aștept aici răspunsuri de 5 stele cunosc faptul că toți nu gândim la fel,am crescut în societati diferite. Sunt momente că nu îmi pasă de nr. o viață trăim cine știe ce va fi mâine, peste o lună sau un an. Dar eu că persoana mă critic singura, însă știu cum vor suna răspunsurile ești o c**va. Sunt în perioada în care mă aflu înconjurata de mine însumi departe de casă, înconjurata de o societate diferita care gândesc că sexul e ceva normal și nu contează Nr. încerc să mă auto-cunosc (este dificil, am crescut în mai multă ura, decât o zona confortabila plina de iubire, ceea ce caut până acum), nu mă pot înțelege ce scop vreau de la această viață?! Ar trebui să mă înfricoșez despre viitor cu acest nr?! Mă mai înfricoșeaza faptul că ce vor spune membrii familiei despre așa cum sunt EU( mereu au știut că sunt diferită de celelalte surori care sau grăbit cu măritișul, însă pe mine mă sperie măritișul și chestia asta voi rămâne însărcinată la 16 dar am deja 20). Plus o parte din mine spune că e ceva normal iar alta anormal?! Voi cum credeți?!

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita dacă ti- ai cere iertare de la Creator pentru ce a fost di peviitor ai alege sa respecți planul lui și sa faci sex numai după căsătorie.

| Violleta2022 a răspuns:

"Am avut parteneri sexuali un nr.mediu de 17... "

Tu crezi ca este ceva normal sa ai 17 partneri de sex si aia pana ai implinit 20 de ani?
Iei si bani pentru serviciile sexuale prestate, fiindca mie imi pare ca esti profesionista deja.
Cu ce dumnezeu te mai putem noi ajuta, odata ce tu esti "foarte experimentata" cu serviciile astea si sper, spre binele tau, ca ai folosit intotdeauna prezervativ la toate partidele sexuale, ca sa nu-ti nenorocesti sanatatea.

Totusi, ce anume vrei de la noi?

| Eireann a răspuns:

"apoi mereu băieți discutând, înșelând iubitele. Ceea ce mă făcut să nu mă îndrăgostesc, sa nu am încredere, sa nu plâng după cineva" ' asta este mai ingrijorator decat numarul. I-ai cautat anume pe cei care isi inseala partenra sau asa s-a nimerit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai scris - Am avut parteneri sexuali un nr.mediu de 17

Ai 20 de ani și faci sex de 3 ani.

CITEȘTE FOARTE BINE.

Ești normală ca fată sau femeie sexual DAR ai o problemă că tot schimbi partenerii.

Caută un bărbat cu penis mare și fă sex cu el de 3 ori pe săptămână de tip - SEX DUR.

Atunci tu și cu el veți fi foarte fericiți că AMÂNDOI sunteți foarte COMPATIBILI în pat.

Doar așa NU vei mai tot căuta un bărbat și vei avea unul cu care vei fi fericită.

| Robert2526 a răspuns:

Cine decide ce este normal si ce nu? Ai avut 17 parteneri, puteau sa fie si mai multi si mai putini, nu este absolut nicio problema.Este la fel de normala ( sau anormala) ca orice alta fata.Nu te defineste cu nimic numarul partenerilor sexuali! Cine se raporteaza la asta si te judeca e un frustrat, si dupa cum vezi si tu deja au aparut si aici la intrebarea ta. Gandeste-te ca avem doar o singura viata! Una singura! Chiar vrei sa o traiesti cu gandul la ce cred altii? Chiar vrei sa o traiesti dupa regulile morale ale unei societati care nu iti ofera de fapt nimic? Fii sincera cu tine, bucura-te de tot ceea ce esti si stai linistita, esti perfect normala si speciala asa cum esti! Nu lasa pe nimeni sa iti zica nimic rau!

Ai grija de tine in primul rand, cauta acel ceva care te face fericita si nu da doi bani pe cei care stau in calea fericirii tale. Ai 20 de ani.e momentul sa te bucuri de viata! Este momentul sa te bucuri de viata asa cum consideri si cum vrei tu, nu cum considera altii.
Crezi ca daca erai maritata si cu copil la 20 de ani era mai bine? Eu nu cred. Asa ca stai mereu cu capul sus si fii mandra de tine ok?

| Tokyo44 a răspuns:

Trebuie sa ne asumam orice decizie o luam!

Unii la 18 pot fi foarte cerebrali și încrezători ca pot lua decizii bune.
Alții la 20 + sau chiar 30+ cred ca iau decizii bune.

Și unii și alții pot greși dar pot lua decizii care se dovedesc cele mai potrivite temperamentului lor.

Trăiește viața așa cum decizi.
Tu te vei bucura sau te vei învinovăți pentru de deciziile luate!

Nu cauta sa ai confirmări sau infirmări din public.

Bucură-te de ce simți și adaugă și un strop de celebritate!

| cristianvalentin337 a răspuns:

Parerea mea este ca-ti gasesti unul si bun..nu 17