| June20 a întrebat:

Situația mea se referă la faptul ca am terminat o facultate și un master, in total 5 ani. Pe parcursul acestor ani am devenit un om închis, sobru, un om care ia totul in serios și care se gândește mereu la viitor, care nu mai e fericit, deși are toate motivele, un om nesigur, o femeie care prefera sa nu se pună in evidentă doar ca sa nu atragă atenția.

Au trecut cei 5 ani, iar eu am rămas la fel. Mi-am promis ca după ce termin studiile, îmi încep viața pentru ca nu voi mai avea atât de mult stres. Însă azi sunt tot un om stresat fără motiv, un om ursuz. Socializez și știu sa ma fac plăcută, nu am probleme majore in sensul asta, e doar vorba despre starea mea de spirit interioară.

Deja mi-am făcut un obicei din a fi imună la tot, doar lucrurile pozitive și foarte mari din viața mea ma mai fac sa tresar și sa am sentimentul acela de fericire. Fac sport, sunt înconjurată de oameni...

As vrea sa simt fericirea aceea stupida, sa rad prostește, sa stau fără grijile pe care mi le fac singura, inutil. Ați trecut și voi prin asta?

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Zi de zi. sad