| miki_9255 a întrebat:

Heyhappyam nevoie de un sfat.de o idee. orice e bine venit.problema mea este urmatoarea: am fost cu un baiat o luna dupa care ne-am despartit pe motiv ca nu mergea(din punctul lui de vedere). a fost putin cam urat in sensul ca nu a fost chiar dragut cand mi-a zis chestia asta. dupa 2 zile ne-am intalnit pentru a discuta ca oamenii maturi fata in fata.in urmatoarele zile tensiunea s`a mai diminuat si am vorbit normal.pana cand m`a intrebat daca vreau sa raman la elhappy. a fost foarte dragut si atent. acum nu stiu ce sa cred. el trece printr`o perioada mai putin buna.si as vrea sa-i fiu alaturi. ajutati`ma cu un sfat cum as putea sa-i castig increderea, cum as putea sa ma apropii de el, cum as putea sa-l ajut.pentru ca il vad ca sufera si ma face si pe mine sa sufat pentru ca tin foarte mult la el si e foarte important pentru minehappy. tnx

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpla ta prezenta în preajma lui îl ajuta și dacă el o cauta înseamnă ca ii face plăcere așadar...fi lângă el atunci când te cheamă.
Bafta.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa ii fii alaturi pur si simplu, sa. l ajutsi daca iti cere ajutorul.si sa vorbesti cu el despre perioad asta proasta a lui, sa vada ca ii esti alaturi si ca il sustsii.

| alessyca a răspuns:

Incearca sa petreci cat mai mult timp cu el si sa ii acorzi atentie, foarte multa atentie

| ioana_6604 a răspuns:

Incearca sa il intrebi ce probleme are si daca poti sa il ajunti cu ceva, daca iti zice ca nu, atunci incearca sa ii fi alaturi in momentele grele, sa ii adresezi vorbe frumoase.

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| miki_9255 explică:

Va multumesc pentru ajutor>big grin

| lovem3 a răspuns:

Baietii sunt in general greu de inteles:-