| andreya_5133 a întrebat:

Hey! am o mare dilema si problema in acelasi timp si as avea nevoie de cateva pareri.
pe 7 august [anul asta] adica acum 2 saptamani si 4 zile mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu.in seara de pe 6 spre 7 am facut'o pentru prima data. m'a intrebat in timp ce ne sarutam daca vreau sa o facem pentru prima data fara prezervativ iar eu am refuzat, si'a pus prezervativul[cam greu] m'a durut am sangerat putin si atunci si a 2a zi.toate ok pana pe 21 luna asta [se facusera 2 saptamani] cand mi-a venit "menstruatia" sper eu. numai ca m'a tinut pana pe 24 adica 4 zile iar pe mine ma tinea mai mult si in a 2a zi am avut flux foarte mare apoi foarte renus. mie menstruatia trebuia sa imi vina ceva mai tarziu.cam peste o saptamana asa.pe 21 de dimineata tocmai plecasem la tara.intr'o minivacanta...si i-am spus mamei ca e cam ciudata [ea nu stie ca mi-am inceput viata sexuala] si mi-a zis ca poate am racit sau poate este de la schimbarea radicala de aer [eu fiind din bucuresti] si am mai vorbit putin si mi-a spus "sper ca nu ai facut prostii" si i-am spus ca "nu" si i'am spus "daca faceam si ramaneam insarcinata nu mai aveam menstruatie " si mi-a spus ca poate fi o sarcina daca a fost doar o scurgere si etc si de atunci m'a speriat rau.stiu ca am folosit prezervativ si etc dar stiu si ca nu este intotdeauna 100% sigur si ma gandesc ca poate daca la pus atat de greu poate so fi spart sau ceva.straight faceam uitat sa specific am 16 ani. vreau sa ma duc maine sa imi iau un test de sarcina. ce parere aveti? si care e cel mai sigur? astept cat mai multe raspunsuri pentru ca deja sunt foarte panicata...

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Mai oameni buni, cum adica nu are cum sa fie insarcinata daca i-a venit menstruatia?! Stiti voi sigur ca aia era menstruatia? Nu, nu-i asa?
Mama ei nu a vrut doar sa o sperie, chiar a vorbit serios! Cunosc multe cazuri de femei care au crezut ca au menstruatie, cand ele erau de fapt insarcinate!
Si acum sa revenim. Foarte bine ca v-ati protejat. Din moment ce ati folosit prezervativ, sansele ca tu sa fii insarcinata sunt foarte mici. Deci, ia-ti un test de sarcina si vezi ce iese. Cel mai probabil e ca au intervenit schimbari din cauza inceperii vietii sexuale.
Bafta!

4 răspunsuri:
| ioanadanny a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata.nu iti mai venea menstruatie.si ca menstruatia ti-a venit mai repede poate sa fie o dereglare sau chiar pur si simtul ca ai avut un contact sexual:-)stai linistita:-)

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Din moment ce ti-a venit menstruatia nu are cum sa fi insarcinata. Daca acum era mai diferita ca de obicei nu cred ca are vreo legatura cu faptul ca ti-ai inceput viata sexuala. Mama ta cand ti-a spus ca poate fi o sarcina daca ai avut doar o scurgere poate a vrut sa vada cum reactionezi...

| mada_5472 a răspuns:

Nu te speria, nu cred ca esti insarcinata ci doar ai avut o luna mai agitata si de aia a venit mai repede (emotii etc). Mie una asa mi se intampla, daca intr-o luna sunt mai agitata imi vine mai repede iar fluxul este la fel ca la tine luna asta, adica in a 2-a zi mai mult si apoi se reduce si tot 4 zile ma tine. Totusi peste o saptamana asa pentru linistea ta poti sa iti faci si un test dar eu zic ca nu e cazul sa te ingrijorezi. Bafta!

| cristinaserea a răspuns:

Bai help mee aici o fata in balta scotetio am 15 jum vreau s-o fac pentru prima data dar nu stiu cum e crying help me :*:**