| Love_Flori_1995 a întrebat:

Hey, am si eu o nelamurire ..sau o problema, habar n-am cum sa ii zic laughing)). Cum imi dau seama daca sunt bisexuala? Adica. Ma refer ca imi plac fetele, am o atractie cat de cat normala in sensul ca iubesc sexul feminin, imi place sa admir. Imi place sa ma uit dupa cate una. Chestia ciudata e ca, eu am prieten si cand iesim. Mie imi cam fug ochii dupa alte fete. Si mi-a zis ca il deranjeaza chestia asta, nu inteleg de ce. Si cand ies cu prietenele mele, ele sunt tot dupa baieti si vrajesc si una alta si parca eu sunt tot dupa gagici laughing E ceva paranoia la mine sau sunt doar ciudata?. Nu neg faptul ca as incerca anumite chestii cu o fata. Mi-a zis cineva ca ma gandesc la faze de genu pentru ca nu sunt multumita pe plan sexual. Dar mie imi merge destul de ok. Habar n-am de ce am starile astea recent si ma cam ingrijoreaza sa nu stiu ce e cu mine si tare vreau sa aflu.

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un consult psihologic ar rezolva problema.Din descrierea ta rezulta ca esti atrasa de sexul femenin intro masura mai mare decat ar fi normal.Deasemenea ca ti s-a intamplat sa iti imaginezi uneori fantezii sexuale cu cate una care te atrage ceea ce denota/poate insemna ca intro oarecare masura sa ai inclinari spre un lesbianism moderat.

| mihai69 a răspuns:

E deja stabilit științific: toți oamenii sunt bisexuali într-o măsură mai mare sau mai mică. Există foarte puțini strict homo sau heterosexuali. Evident, între cele două extreme (excludem persoanele asexuate - că există și din astea pe ici-colo) sunt câteva „grade" de bisexualitate. Din câte spui tu, se pare că ești cam pe la mijloc, deși încă nu ai încercat cu o fată și în realitate, nu doar în fanteziile tale. Probabil că o vei face, mai devreme sau mai târziu. Dar mă bucur și apreciez că totuși vrei să fii fidelă persoanei cu care ai o relație stabilă. Dar dacă sentimentele se vor estompa între voi, cred că merită să încerci și „partea cealaltă".
Baftă!

| minrest a răspuns:

Tuturor fetelor le fug ochii dupa fete, le pasa mult cum arata si fac comparatii. Si alta urmare la acest fapt banal nu ai gasit decat sa o iei pe panta spre a deveni gay, ca sa iti iei adio de la prieten, familie si o viata normala si sa te nenorocesti definitiv. Iti propun sa te mai gandesti.

| SkyPilot a răspuns:

La toate va fug ochii dupa alte fete happy Va uitati la toate detaliile vestimentatie, machiaj si coifura ale altora.
Daca te gandesti si la ceva pe plan sexual, ar trebui sa incerci ca sa fii sigura. Daca o faci doar tu cu alta, practic iti inseli prietenul. O intalnire in trei poate fi Solutia daaca prietenul tau este de accord. Spune-i ce ne-ai spus noua si vezi ce raspunde. S-ar putea sa il pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti bisexuala nu-I bai dar poti sa mergi la un pshiholog fiindca unele raspunsuri te pot influenta negative altele pozitiv! Multa bafta si ai grija ce faci!(Dar parerea mea e ca esti putin ciudata dar totusi nu e nimic neinregula daca admiri alte fete)

| e1xtz a răspuns:

Pai daca este prietenul cu care nu ai orgasm, care te mai si batea anul trecut mai ca inteleg de ce a inceput sa iti placa fetele.
Cum da norocul peste unii sa aiba iubite bi, si ei sunt tonti de-a binelea, iar eu ca sa imi conving fosta la un sarut cu vreuna, a trebuit sa fie si bauta si fumata.
Cred ca viitorul tau luminos e pe langa mine.happy, dar probabil trebuie sa se faca ziua sa vezi si tu adevarul asta..hehe

Răspuns utilizator avertizat
| Love_Flori_1995 explică:

I-am propus ceva de genul, cu subinteles. A zis ca nici sa nu ma mai gandesc la asa ceva...e putin posesiv si gelos. Si daca prietena mea cea mai buna mai vina si imi da cate o palma peste fund sau chestii de genu el interpreteaza gresit. Stiu si sunt total de acord, cu faza ca la toate le fug ochii. Dar eu nu ma uit la bijuterii, cum e machiata cum are parul si chestii de genu ca nu prea imi pasa, ma uit asa la ea pe ansamblu, cum se misca, cum arata, cum ar fi sa o ating sau rahaturi din astea. Si e destul de ciudat. Si am avut de cateva ori ocazia sa incerc cu o fata, dar pur si simplu ma gandeam si la el si cum s-ar simti stiind ca iubita lui rupe ***** in ea cu altcineva si aia fiind o femeie. I-am spus si lui chestia asta, dar poate nu asa detaliat. Nu i-a picat foarte bine, si cateodata mai beam si eu peste limita si bateam apropouri dinalea ca " nu agatam si noi pe vreuna in seara asta?" si se uita asa aiurea la mine laughing. Si radea asa la sictir apoi. Dar il cunosc si stiu ca ii era naspa. Si dupa fazele astea si-a cam pierdut si increderea. Adica daca zic ca ies cu fetele si asa, face tot posibilu sa vina si el, sau sa nu ma duc sau sa ies altundeva cu el. Mi se pare dragut intr-un fel si nu as vrea sa il parasesc doar pentru ca poate am eu o faza aiurea.

| Love_Flori_1995 explică:

E1xtz, nuuu sunt aia laughing))). Aia sunt "long gone". La ce nebunii te gandesti si tu, concentreaza-te la iubita taaaaa!laughing)

| Halestorm a răspuns:

E normal,e pur și simplu admirație pentru alte persoane. Daca te uiți la o fata,nu înseamnă ca ești BI,ci doar admirație,dispreț,vizualizare a stilului,etc...
Poate vrei sa încerci ceva nou,ceva palpitant, iar tu vrei ca asta sa fie o "aventura" cu o fata,dar nici asta nu inseamna neparat ca esti BI, ci doar ca vrei sa încerci chestii noi. Ai iubit, probabil ca il placi pe el, asta ineamna ca placi baietii, nu fetele.
Anyway, orice e posibil, poate in viitor iți dezvolți o atracție mai mare pentru fete(e normal sa ai alte înclinații sexuale, orice om e liber sa aleaga ce-i place)

| bogdann123465 a răspuns:

Nu cred ca e problema. Tendinta psihologica este altfel la voi: fetele in general sunt mai inimoase intre ele. Asta nu ar insemna ca esti bi. Cauta psihologia lui Freud.

| GragosDrigore a răspuns:

Este important sa fi sincera cu tine ca sa nu te minti ca nu e bine!