| anonim_4396 a întrebat:

ce puteti spune despre chestia asta? Eu am 14 ani si imi place sa fac cam de toate, in sensul in care imi traiesc fiecare clipa asa cum imi place gen skate, baschet, prieteni, etc, etc... Problema este in plan sentimental. Nu in sensul in care nu mi-as putea face o iubita, pentru ca sunt cateva fete care ma plac, insa daca nu am simtit atractie intre mine si ele am decis ca nu este cazul sa ma complic.Cu alte cuvinte nu mi-am intalnit jumatatea. Ideea este ca am asteptat cam mult, si "miracolul" nu mai apare, adica vreau si eu ca orice baiat sa am parte de momente speciale alaturi de acea fata speciala. Pana acum, au fost doar chestii minore sau nesemnificative, gen "un pupic pe obraz" sau "iesim cu prietenii si ne simtim bine" insa astept un moment cu adevarat romantic, care intarzie cam mult sa apara dupa parerea mea, si ma simt oarecum aiurea cand imi spun ceilalti "eu am fost cu x si am facut y" si chiar a fost foarte frumos. Voi ce spuneti?

10 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Ai 14 ani...
momente speciale cu iubita vei avea mai incolo... bucurate de copilarie, joacate,
poate tu te referi la sex sau alti prostii din astea, dar ai doar 14 ani...clar, nu zice nimeni sa nu ai iubita, sa nu iesi sau chestii, dar chiar tu ai zis, nu simti nimic si atunci nu prea ai ce face
tot ce pot spune e...mai asteapta
iti poti face griji de la 17 ani incolo
daca crezi ca poti avea o iubita si fara sa o iubesti atunci....cam atat pot spune...baftawinking

| Scarpinici a răspuns (pentru Bogdan1o):

Nu doamne fereste, nu ma refer la relatii sexuale de la varsta mea Vreau sa spun ca ma simt oarecum asa naspa pentru ca la varsta mea nu mi-am intalnit jumataea, stiind ca alti poate si-au gasit-o de la 10-11 ani. Eu mai incerc sa uit de chestia asta, sa mai trag de timp, sa ma gandesc ca sant persoane care nu si-au gasit nici pana cum persoana iubita sau poate nu au avut niciun moment romantic in viata lor, mai ies cu prietenii, mai joc un baschet, un fotbal, pe calculator ceva... insa sunt clipe cand aceste sentimente de a nu avea pe cineva aproape care sa ma inteleaga si sa ma iubeasca cu adevarat nu-mi ies din cap. Adica amicii mei ma ajuta foarte mult, insa nu compenseaza locul unei iubite, intelegi tu unde bat?

| Bogdan1o a răspuns (pentru Scarpinici):

Da inteleg, insa si pentru asta esti inca mic
sa nu crezi ca cei de 10-11 ani si-au gasit jumatatea, nci o sansa laughing)
faptul ca au iubita nu inseamna ca e jumatatea lor
asa cum au ei si tu poti avea
nici la 14 ani nu prea stii ce e iubirea, dapoi la 10-11
iubirea mai frumoasa o sa o descoperi pe la 16-17 ani, nu-i graba
daca vrei sa te simti iubit, poti sa vb cu parintii tai despre asta
sau gasesti o persoana cu care te intelegi foarte bine, in care poti avea incredere sa-i spui ce simti, cum te simti, dorintele tale si etc, indiferent ca e baiat sau fata...dar nu prea vei gasi, mai ales baieti
nu te gandii la asta, cel putin nu inca....mai asteapta pana pe la 16-17 ani si atunci o sa iti gasesti iubirea, jumatatea pe care o cauti big grin

| johnyboy a răspuns:

Eu cred ca esti gay...

| Danutul22 a răspuns:

Iubirea adevarata este greu de gasit..credema,iti zic din experienta personala, dar. daca exista o scanteie cat de mica intre 2 persoane, poate iesi o flacara imensa..deci iti poti creea iubirea adevarata..nimeni nu zice ca e usor.e greu, dar daca iti doresti o persoana care sa tina la tine si sa te iubeasca..trebuie sa incerci...nu stiu daca este un sfat bun, dar totusi e un sfat, Good Luck!

| Danutul22 a răspuns:

Deci am mai incercat sa pun un raspuns dar nu a aparut.cel putin asa imi arata, ma rog happy haide sa mai incercam, deci..ideea de iubire adevarata.o jumatate. exista, dar este extrem de greu de gasit...dar... poti creea o relatie..stii..e o vorba.din o scanteie iese o flama imensa..nimeni nu spune ca este usor..este greu, dar daca reusesti..placerea va fi imensa. Good Luck

| Annutsa a răspuns:

Buna!
Iesi in oras cu prietenii. In acest fel vei cunoaste fete. Petrece-ti mai mult timp cu ele, cunoaste-ti-va, vedeti ce hobby'uri aveti comune, cine stie?, poate se leaga ceva.happy Totul o sa mearga de la sine... Doar sa ai putin ''curaj'' sa intri in vorba cu ele, dar nici sa fi nesimtit, sa le iei cu '' Ce faci baby? ", " Care mai e viata ta dulceata?" si chestii, pentru ca te vei alege si cu niste palme... Nu mai fi asa complexat de ce fac si ce spun altii. Nu prea ar trebui sa te intereseze. Traieste-ti viata! Daca nu acum, peste ceva timp o sa iti gasesti si tu jumatatea. ^_^

| Scarpinici a răspuns (pentru Annutsa):

Poi asta e ideea, ca eu ies in orasi destul de des cu amicii si tot ce spui tu....shi nu sunt genu' prea tupeist sa dau in nesimtire, insa nici prea moale sa nu pot sa intru in vorba cu ea. Langa o fata eu sunt natural si nu se poate sa nu o fac sa se simta bine sau sa rada, asa e natura mea, sunt de gasca, amuzant si intelgent foarte si simpatic (asa imi spun toti) insa pur si simplu nu s-a intamplat sa am un moment cu adevarat romantic langa cineva si imi e oarecum aiurea...

| Annutsa a răspuns (pentru Scarpinici):

Nu ai gasit inca fata potrivita. Stai linistit, nu te alarma... O s-o gasesti. Ai doar 14 anisori, ai toata viata inainte. happy

| Scarpinici a răspuns (pentru Annutsa):

Toata viata am avut-o si pana acum, si cu siguranta ca o voi mai avea, insa cand ma gandesc ca altii la 14 ani de exemplu, sunt tati si eu nici macar jumatatea nu mi-am gasit-o ma simt mai nasol asa stiind ca altii au avut parte de momente foarte speciale alaturi de iubitele lor, iar eu...