| InnocentSmilex a întrebat:

Hey ^.^ Aş avea şi eu o problemuţă :-s. Este vorba de un băiat. Îmi place foarte mult de el, nişte prietene s-au dus la el si i-au spus ca îl plac, el le-a spus fetelor că şi lui îi place de mine, dar problema este că atunci cand trece pe langă mine nu mă salută, nici o privire; dar cand sunt cu fetele si el cu prietenii lui, prietenele mele imi spun mereu că se uită la mine. L-am văzut si eu in autobuzul scolii ca se uită. Nu stiu ce să cred. Dacă mă place de ce nu vine la mine si mi-o spune in faţă? Sau să dea măcar un semn. Nu numai să se uite. Oare face asta numai pentru distractie? Sau chiar mă place. Vă rog ajutati-ma sad

P. S. Eu sunt in Grecia la scoală, el este grec, dacă e sa vă mai ajute asta cu ceva.

Răspuns Câştigător
| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Nu prea are imp pentru mine de unde esti.
am sa-ti spun de ca te evita.nu toti baieti sunt asa de curajosi. uni sunt mai timizi si asteapta ca partenera sa faca primul pas, asa ca arata-i tu prima.invatal sa mergeti in parc, la un suc sa va faceti temele impreuna sau chestii de genu si daca te place totol va veni de la sine

6 răspunsuri:
| rocky26 a răspuns:

Pai poate este timid si ii cam rusine sati zica in fata... dar cred ca o va face curind.

| rocky26 a răspuns:

Asa sunt baietii greci.

| KykyJ a răspuns:

Cred ca asteapta sa faci tu primul pas.happy

| InnocentSmilex explică:

Tocmai am aflat ceva... de la un alt baiat... nu este prieten cu el.
Cica i-a zis baiatul de care imi place ca cica ii place doar cum arat si ca nu vrea sa se intample nimic intre noi. Eu nu il cred si nici prietenele mele. Ma gandesc ca luni sa intru in vorba cu el si sa il intreb daca asa e. Voi ce parere aveti?sad

| PEST a răspuns:

Baiatu e super timid (nu cred ca a mai fost cu o fata pana acum) si asteapta de la tine sa vii la el si sa vorbiti iar din cate mi-ai spus tu el sigur te place dar este timid.Cel mai bine lasa-i un mesaj de dragoste in penar, ghiosdan sau daca esti curajoasa du-te la el saruta-l pe obraz si baga-i mana in pantaloni...glumeam deci du-te la el saruta-l pe obraz, baga-i mesajul de dragoste in buzunarul de la camasa, jacheta, pantaloni si pleaca.NU FUGII! Ci doar intoarcete si mergi in directia opusa.
Daca te place cu adevarat in urmatoarele ore sau a doua zii vine la tine si GATA.Te trezesti cu iepurele in caruta(V-ATI CUPLAT)

| catiluver16 a răspuns:

Si eu am aceiasi prb sun baiat asa e natura noastra...ast sa ne sp fata ca ne plc nu noi pe ele scc