| CathCn a întrebat:

Hei!

Întrebarea va fi din nou despre tipul din întrebarea mea anterioară,doar că azi s-au întîmplat niște chestii destul de stranii.

Deci,l-am prins ca de-obicei cu privirea pe mine, dar după cîteva ore eram în curtea liceului cînd l-am văzut pe el în timp ce discuta cu prietenii lui.Prietenele mele au început să tot rîdă și să-mi spună să vobsesc cu el.Ne jucam în adevăr sau provocare iar cînd am plecat să fac provocarea,ele mă filmau pe telefon.El a văzut asta(deoarece era chiar în fața mea)și prietenul lui mai curajos tot.Cînd am terminat și mă întorceam la masa noastră,i-am văzut pe ei în timp ce vorbeau cu prietenele mele(fiind în picioare).Eu m-am așezat pe scaun iar el s-a așezat fix lîngă mine.L-am prins din nou că mă fixa cu o privire destul de stranie și l-am întrebat:
-De ce mă privești așa?
El a dat din cap parcă spunînd "simplu" însă prietenul lui a țipat practic:
-Deoarece e îndrăgostit de tine!
(Una din întrebări estetonguerietenul lui a făcut asta intenționat sau în glumă?)
El a spus ceva(n-am reușit să descifrez din moment ce vorbea sub nas și în franceză).De atunci,de fiecare dată cînd îl priveam el privea în altă direcție,mai apoi însă,prietenele mi-au spus că mă privea des și că înainte să ajung eu vorbea mult,însă odată cu apariția mea s-a pus pe "silențios".Mi-au mai spus că,prietenul lui mai curajos i-a spus în timp ce eu rîdeam cu prietene mele:
-O să găsim o temă de discuție!
Și chiar după asta mă întreabă:
-Ce crezi despre el? Îți place?
Eu am început să rîd,deoarece m-am panicat iar prietenul lui a continuat să le întrebe pe fete doar că întrebînd și părerea despre el. Apoi,în timp ce vorbeam în franceză,am făcut o greșeală de pronunțare intenționat,pentru a mă rîde de prietena mea,însă el mi-a spus varianta corectă și mi-a explicat.

Ce înseamnă asta și cum pot să-i dau de înțeles că-l plac? Și dacă el mă place, de ce nu-mi spune?

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Te place, dar e timid si se pierde cu firea cand e in preajma ta. In mod normal ar trebui sa isi fi dat seama deja ca il placi si poate chiar banuieste, dar nesiguranta lui pur si simplu il blocheaza; are indoieli de genul "daca doar mi se pare mie? daca nu ma place si ma fac de ras, in caz ca ii zic ceva?" Daca esti tu mai curajoasa si "ai cuvintele la tine", poti sa ii spui tu ceva, dar fara sa para ca o spui la misto; si daca il placi indeajuns de mult ai rabdare cu el, daca nu e in stare sa poarte cine stie ce conversatie cu tine in prima faza; asa sunt unii dintre noi, atunci cand le place o fata, tind sa nu mai aiba coerenta in vorbire in preajma ei. happy

| Anetta2005 a răspuns:

Doar intreaba-l daca te place si daca ezita sa-ti raspunda zii ca tu il placi. Daca iti raspumde ca nu atunci spune-i si tu cava de genul"pacat"ceva care sa-i dea de inteles intr-un fel ca tu il placi. Daca iti raspunde cu da atunci ii spui ca tu tot, si gata, relatia voastra a inceput

| Dariana278 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el ..sa fiti singuri ca sa puteti vorbi linistiti.
Spune-i ce simti sau daca esti timida incearca sa faci gesturi ca sa te remarce.Succes!