| Nimicdespus_7705 a întrebat:

Hey baieti, am nevoie de opinia voastra.Eu si fostul prieten am ramas amici.Nu l-am mai vazut de trei saptamani, insa vorbim in fiecare seara pe ym.Ne intelegem de minune, glumim, de dam unul altuia sfaturi... El tocmai a iesit dintr-o relatie, la fel si eu.Simt ca ma indragostesc de el pe zi ce trece. Pot spune ca simt mai mult decat atunci cand eram impreuna, poate datorita faptului ca il cunosc mai indeaproape, ca si foarte buna prietena. El imi tot spune ca isi aminteste de momentele pe care le-am petrecut impreuna, de ochii, parul meu etc. Zilele trecute, in urma unei discutii, mi-a spus ca pentru el sunt cea mai grozava fata din lume, ca ii place modul meu de a vedea lucrurile, personalitatea mea.Aseara m-a sunat(pentru prima data de cand ne-am despartit) si am vorbit despre diferite chestii si ne-am simtit chiar foarte bine.Ma gandeam sa il invit in oras, insa am avut o ezitare si nu am facut-o. Voi ce credeti, din comportamentul lui reiese ca ar mai vrea o a doua sansa, sa mai incercam o data? Eu am de gand sa-l intreb cu siguranta, insa as vrea sa aflu si cum vedeti voi situatia.Multumesc!

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu spun ca merita o sansa. Din ce spui tu va intelegeti bine. Si daca in ciuda faptului ca v-ati despartit vorbiti deschis si va distrati impreuna eu spun ca merita sa incercati din nou. Depinde acum si de motivul despartirii. Din ce vad eu probabil a fost ceva de moment, o nepotrivire. Tu crezi ca situatia e mai buna acum? Eu sincer n-as ezita deloc daca as fi in situatia ta. Dar as avea grija sa iau lucrurile incet. Sugereaza-i inainte de a face pasul decisiv. Cauta ca pasul urmator sa fie cat mai natural.

| Zady a răspuns:

Un lucru iti spun sigur ajunsesei sa il iubesti si nu ti-ai dat seama.sti vorba nu iti vei da seama ce ai langa tine decat atunci cand nu il mai aisi sincer da cred ca si el te iubeste...si oricine merita o a doua sansa.bafta sper sa fiti fericiti

| shtephie a răspuns:

Mai acordati-va o a doua sansa :X

| Damian a răspuns:

Oricine merita o a doua sansa

| roxynutza a răspuns:

Eu zic sa nu il intrebi tu daca vrea sa vina el, sunt fata dar vreau sa raspund la intrebarea asta, de obicei cand ma certam cu prietenul meu si apoi vb la tel si pe mess ne intelegeam super eu ii ziceeam stii cred ca ar fi mai bine sa o luam de la capsi apoi ne certam iar si bla bla bla apoi l-am lasat pe el si apoi ne-am inteles nu cred ca merita sa il intrebi u daca vrea el da daca nu sa nu il intrebi tu

bafta

| opschris a răspuns:

Asc ii plc de tine doar ca ii e rusine sa zica! si mie mi s-a intamplatwinking

| catalin1948 a răspuns:

Sunt sigur ca mai merita o a doua sansa. Daca era sa nu tina la tine si sa te iubeasca, sunt sigur ca nu mai vorbeati.Parerea mea este ca o relatie de iubire se construieste in primul rand prin una de prietenie.Succes