| kidda_8751 a întrebat:

Hey, ce credeti despre baietii timizi? dau FUNDA P. S (plac unul si nu stiu cum sa ma apropii de el)...big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Baietii timizi sunt foarte draguti.Ei,saracii,nu au curajul sa creada in norocul lor cand plac unei fete.Ce sa faci ca sa te apropii de el? Pai,va trebui sa fii tot pe langa el,sa-l intrebi tot felul(despre scoala,muzica,filme etc),sa-i zambesti, sa-l fixezi cu privirea, sa fii mai draguta cu el decat cu restul lumii.Sa nu crezi ca daca e timid nu are si personalitatea lui.Deci,el in mintea lui te va judeca, sa nu uiti asta.Asa ca nu vei avea un comportament prea indraznet, nu vei fi prea exaltata.Cu masura si calm totul si poti ajunge la rezultatul dorit.Mult noroc.

2 răspunsuri:
| cascavaaal a răspuns:

Baietii timizi sunt simpatici pana la un punc...de obicei joaca dupa cum le canti si la un momendat, ca fata, te plictisesti.Sunt uneori o provocare deoarece incerci sa ii faci sa aiba mai mult curaj si mai multa incredere in ei...Acestia incearca doar sa para ca sunt sensibili si ca sunt mai retrasi, dar defapt.nu este chiar asa. funda?:d

| Musicmakesmefree a răspuns:

Sunt in exact aceeasi situatie dar sincer ca am aflat din proprie experienta ca daca te apropii destul de un baiat timid incepe sa fie mai sociabil.Dar sa nu ii spui vreodata pe fata ca il placi ca s-ar putea sa il cam sperii daca e timid.In orice caz incearca sa vb cu un prieten de-al baiatului sa iti spuna cam despre ce ii place sa vorbeasca si cauta contexte in care sa te bagi in vorba cu el.Dar incepi cu usurelu pentru ca ai putea sa insisti prea mult si din nou ar fi raw.Incepi usor iar daca o sa-i placa compania ta o sa incerce si el sa dicute cu tine fara sa ii zici u nmk.La mine a functionat binisor pana acum si sper sa ajung pana la capat cu strategia asta.Noroc!