| Nome145 a întrebat:

Hey,cum se administrează anticonceptionale pentru o sarcină nedorită?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anticonceptionalele nu se administreaza impotria sarcinilor nedorite, ci se adminstreaza ca sa PREVII o sarcina.

In urma unor analize hormonale facute de medicul ginecolog, se prescrie un anumit tip de anticonceptionale, care se potrivesc corpului femeii respective.
Anticonceptionalele se iau zilnic la aceeasi ora, pe toata perioada cat se doreste protectia si incep sa functioneze dupa 14 zile de la administrarea lor.

Din cauza efectelor negative serioase, care apar in urma folositii acestor anticonceptionale, multe femei refuza sa le ia si atunci se recomanda PREZERVATIVUL fiind unicul care nu are efecte secundare, nu musca, mananca sau irita organele genitale. In plus este cea mai ieftina protectie de pe fata pamantului, costand in jur de 2 lei, cat o guma de mestecat.

| dullcat a răspuns:

Intrebarea se repeta. Daca ai crezut ca nu s-a postat de prima data, de citit:

08. Am postat o întrebare, dar nu a apărut pe site. Ce se întâmplă?
Dacă întrebarea pe care tocmai ai trimis-o nu a apărut încă, nu-ţi face griji, aceasta va figura pe site în cateva momente, adică atunci când pagina va fi reactualizată. Întrebările postate de utilizatorii noi vor fi iniţial vizibile numai autorilor lor şi utilizatorilor logaţi. Acestea vor putea fi accesate de toata lumea dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logaţi, fără a fi raportate. Dacă întrebarea cumulează minimum două raportări, ea va fi respinsă de pe site şi va ajunge în atenţia administratorului site-ului. - https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente