| Ella3133 a întrebat:

Hey,cum vi s`ar parea o relatie : ea de 16 ani iar el de 22? Fara raspunsuri la mistowinking

Răspuns Câştigător
| MaddieXwi a răspuns:

Depinde de ambele persoane. atata timp cat exista respect din partea amandurora. adica, daca el are 22 de ani..sa nu fie cu nasu pe sus..si sa te trateze de sus..ci din contra..sa te protejeze. uneori poate sa iti explice ..frumos daca gresesti, unde ai gresit. bineinteles ca exista si dezavantaje..fiind mai mare. poate mai trecut prin viata decat tine..la nervi va avea scapari. gen.da ridice tonul la tine..cu scuza ca e mai mare decat tine..sau poate chiar sa dea in tine. dar vezi tu. si sa nu te lasi influentata de restul persoanelor..pentru ca multe vor zice..ca nu e de tine..sau etc. asa s-a intamplat si cu mine. si aveam si eu tot 16 si el tot 22 :d acum a trecut 1 an..si e ok :* succes.

37 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Normala

| mona a răspuns:

Nu poti sa zici ca e doferenta mare intre ei, daca se inteleg si se iubesc eu,, no comment,,

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Nu as fi avut nimic impotriva daca ea ar fi avut 18 ani, o adolescenta de 16 ani nu este inca pregatita pentru o asemenea relatie indiferent ca ei doi se iubesc ( pentru ca astea sunt doar niste povesti), relatia asta ar cuprinde o fata indragostita si un baiat care vrea doar sa se foloseasca de aceasta fata dar daca baiatul are cat de cat putina inteligenta nu va abuza o minora.
Cel mai sincer mod prin care am putut sa caracterizez o asemenea relatie, daca fata aceea esti tu sau o prietena de a ta sa stii ca inca esti prea mica pentru o relatie asteapta sa implinesti 18 ani sa fi majora si dupa sigur iti vei gasi un prieten care sa nu te foloseasca, vezi tu baietii se dezvolta abia dupa 19 ani ( devin maturi) si sunt sigura ca momentan ai pus ochiul pe unul de 22 de ani( pentru ca nu te uiti la pustanii apropiati de varsta ci te atrage maturitatea baietilor ) dar ai rabdare caci dupa ce vei implini 18 ani poti linistita sa intri in relatzie cu unul de 20 care de asemenea va fi foarte matur bine si 22 ar merge si 24 conteaza numai sa fi fericita alaturi de el, dar pana atunci vezi-ti de cei mai frumosi ani ai adolescentei caci vor trece...

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru Ofiintă):

Ba sa stii ca nu ai dreptate. Daca ai fost folosita tu nu inseamna ca toti sunt la fel. Cunosc un cuplu in care ea are 16 ani iar el 25. Si crede-ma o iubeste foarte mult.

| Ofiintă a răspuns (pentru Domnisoaraindragostita):

Nu am fost folosita dar asta este parerea mea despre o relatie de acest gen si nu ne intereseaza cunostintele tale pentru ca nu se leaga la aceasta intrebare, in general asa se intampla si tipul respectiv poate fi dat pe mana politiei conform legii asa ca povestile cu zane ar trebui sa le lasam pentru ca asta este viata, traind realitatea.

| Onn3 a răspuns:

Eu am 17 el 21. Aproape acelasi rahat si e ok. Depinde de persoana, e in regula mai ales la generatiile noastre.

| ioanadanny a răspuns:

Nu sad aiurea.

| luniii a răspuns:

O prostie. Eu inteleg ca "Dragostea nu tine cont de varstaday dreaming" da nici chiar asa.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam 14 ani si eram k unu de 21 nu vad dc ar fi neinregua daca va intelegeti dar depinde ce jmecher e ellaughingwinking

| adriang95 a răspuns:

Mda... F***-l si da-l la politie. Poate asa mai scoti un ban...

| Ofiintă a răspuns (pentru adriang95):

Exact, scurt si la subiect!

| LaNaibaa a răspuns:

Din punctul meu de vedere este OK! cat timp se iubesc.

| ℓσνє a răspuns:

Hmm, mie mi se pare ca este cam mare pentru tine... dar este doar o parere. Totusi, trebuie sa fie o relatie foarte puternica.Asa ar merge cat de cat. Incercati, incercarea moarte n-are.
Ai grija de tine:*

| LikeACandyxD a răspuns:

Nasoala. Pe la 18-20 de ani ar fi ok sa fii cu unul de 22. Desi si 18 e cam putin.
Asta e parerea mea happy
Bafta!

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru LikeACandyxD):

Gindesti ca bunica!

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru LikeACandyxD):

La virsta asta nu poti sa gindesti altfel, as vrea sa vad daca peste un an sau 2 vei raspunde la fel! La 15 ani gindeam la fel ca tine.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Nu ii lua in seama. Daca voi va intelgeti atunci e bine. Eu la 16 aveam un 23, si nu am simtit niciodata diferenta de virsta.Cred ca e mai bine cu unul mai mare, decit cu unul de aceeasi virsta si sa fie prost ca noaptea! succese.

| silvipisicutza a răspuns:

Foarte normala. Diferenta de varsta nu conteaza daca ei se iubesc. Si la parintii mei diferenta de varsta este aceeasi si sunt impreuna de 19 ani. O relatie stabila este foarte posibila si nu stiu de ce altora li se pare atat de ciudat ca baiatul sa fie mai mare decat fata. Dai fundita?

| Ofiintă a răspuns (pentru silvipisicutza):

Nu este ciudat ca baiatul este mai mare decat fata laughing nici diferenta de 6 ani numai ca fata are doar 16 ani iar baiatul este mult mai matur la cei 22 de ani. Se poate numi barbat si nu cred ca ar sta bine cu o pustoaica de 16 ani.

| FashionVictim93 a răspuns:

Appp eu cred ca este ok atat timp cat va intelegeti si va iubiti ..eu am 18 ani si prietenul meu are 26 si nu este nici o problema din punctul meu de vedere.

| FloriNk a răspuns:

Mie mi se pare ok, dar din partea politiei si protectia copilului nu poate sa iti zica ca e ok ca esti cu el, il baga la puscarie instant pentru viol sau mai stiu eu ce

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru FloriNk):

Daca nu-i face nici un rau, de ce sa-l bage in puscarie?

| Ella3133 explică (pentru FloriNk):

Pai daca nu il denut eu nu pateste nimc oh go on

| Ella3133 explică (pentru Ella3133):

El**

| AlinaValentina97 a răspuns:

Eu zic ca este ok...si eu am 16 si iubitul meu 21 si ne intelegen ff bine, mi se pare mai cu capul pe umeri fata de alti baieti, gandeste mai matur.

| anonimul325360 a răspuns:

Esti nebuna ma

| paulanagy a răspuns:

Pai exact la fel se intampla si cu verisoara mea are 16 ani si are un iubit de 21 ani nu vad ce e rau in asta atata timp cat va iubiti si el nu vrea mai mult decat o frumoasa relatie!

| sweetsunrise a răspuns:

Scumpa nu este nici o problema. iubitul meu are 22 si eu 16, in curand 17.Suntem impreuna de 3 ani si ne iubim fooarte mult.Nu vad sa fie vreo problema atata timp cat doua persoane se iubesc. Iubirea nu tine cont de varsta, inaltime, greutate..de absolut nimic! Saa fi iubita:*:*:*

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru sweetsunrise):

Si eu sunt de acord cu tine. Nu inteleg care e problema? E vorba de dpar 5 6 ani nu de 10 sau 20!

| sweetsunrise a răspuns (pentru Domnisoaraindragostita):

Exact! Si mai ales ca fetele sunt mult mai dezvoltate fizic, dar si intelectual decat baietii..Asa ca este normal sa fim implicate in relatii cu baieti mai mari decat noi!

| alex8626 a răspuns (pentru sweetsunrise):

Ai zis ca tu ai 16 si sunteti impreuna de 3 ani... stiai u ce e ubirea la 13-14 ani? se poate indragosti cineva la varsta aia sau e doar obsesie si obisnuinta de langa el, paoet acum este iubire ca atunci nu cred ca iubeai. succes

| sweetsunrise a răspuns (pentru alex8626):

Ai mare dreptate. La cei aproape 14 ani pe care ii aveam nu avusesem nici un iubit.El m`a invatat sa sarut, sa iubesc. M`a invatat intr`adevar ce inseamna dragostea..Si acum cand am 17 ani pot spune ca iubesc cu adevarat!

| dragoshmusic a răspuns:

Nu te supara, dar e cam mare... parerea mea.

| luiza71 a răspuns:

Atat timp cat persoanele respective se inteleg si tin una la alta, de ce sa nu incerce o aiba o relatie.pana la urma nu trebuie sa tina cont atat de mult de parerea celor din jur, conteaza ce simt ele si ce vor sa faca.bafta daca vrei sa ai o astfel de relatie si sper sa mearga:*

| alex8626 a răspuns:

Buna, eu am 26 si fata care am cunoscut-o are 15, ea nu i din acelasi oras ne despart 300 km a venit vara trecuta la sora ei unde locuiesc eu m-a placut am incercat am stat o luna impreuna si a plecat am tinut foarte putin legatura anul trec, a venit din nou vara asta si am stat 2 luni impreuna din nou m-am indragostit de ea si ea zice ca ma ubeste dar am dileme ca e prea mic sa ubeasca de pe acum ca e dragoste de adolescenta acum pastram legatura mereu eu o ubi mult si sunt hotarat sa o astept un an pana se muta definitiv aici la sora ei dar am temeri ca se va schimba ca vine la liceu aici si va avea anturaje acum e cuminte mereu imi declara iubirea dar mi-e frica ca cine stie cum se schimba in liceu anturaje etc o astept degeaba si ma paraseste am fost de atatea ori parasit cred ca de aia mie teama dar nu mai vreau rel eu o vreau pe ea... cred si nu cred in relati cu diferente de varsdta totu e greu, am si foarte multe ganduri negre la viitor

| CassieElena a răspuns:

Cat timp cele doua persoane se iubesc, isi acorda intelegere si timp una celeilalte nu pare sa fie nici o problema. Problema vine din cauza ca persoana care are 16 merge la scoala, iar cealalta la facultate. Nu au acelasi tip de program si asta ar putea sa creeze certuri. Dar atata timp cat isi acorda unul altuia intelegere, relatia este ok. ( Intrebarea ta imi aduce aminte de Pretty Little Liars, de Aria si Ezra, dar relatia lor era problematica din cauza ca el era profesorul eiwinking )

| Ezra a răspuns:

Exact in aceeasi postura sunt si eu, eu am 22 de ani iar ea 16, ea este la liceu iar eu la facultate. E destul de dificil cu distanta asta, ideea e ca ne certam doar cand suntem departe unul de celalalt, in schimb cand suntem impreuna aproape ca totul este perfect. Sper sa aveti o viata frumoasa unul alaturi de celalalt, e pacat daca va iubiti sa dati cu piciorul. Noi am trecut prin foarte multe impreuna, eu practic am fost pelerina de ploaie la inceputuri, asa am reusit sa o cunosc. Mult succes! happy