| anonim_4396 a întrebat:

Hey.eu am ajuns sa nu mai cred in dragoste adevarata. m-am indragostit si sentimentul nu este reciproc si mi-am pierdut sperantele ca iubirea adevarata exista. m-am indragostit de un baiat dar sentimentul nu este reciprocrecunosc l'am iubit il iubesc si il voi iubi... el acum o terminat a8 si va merge la liceul militar din alba iulia si sigur nu o sa il mai vad niciodata. dar nu il voi uita niciodata chiar daca el ma ignora.si nu o sa ma mai indragostesc! intotdeauna cand iubesti pe cineva sentimentul nu este reciproc sau cand te iubeste cineva uh nu il iubesti. va rogsa nu imi dati sfaturi ca timpul vindeca orice rana si ca o sa il uit cu timpulnimeni nu o sa il iubeasca mai mult ca mine(imi este teama de "timpul vindeaca orice rana" nu vreau sa il uit)

va rog sa imi spuneti ce parere aveti si sa imi da'ti sfaturi! repede! votez toate raspunsurile si cel mai frumix rasp primeste

1 răspuns:
| lo a răspuns:

Ca tu nu vrei sa il uiti asta este a doua parte...cred ca tie iti place sa suferi, sa te hranesti cu durere.
Dragostea adevarata exista, ca nu iti este acest baiat sortit asta nu inseamna ca s-a terminat lumea.Nu te mai incapatana sa crezi ceva ce nici tu nu crezi:cu timpul il uiti vrei nu vrei, va aparea alt baiat care iti va suci mintile si iti va imparti dragostea.
In viata (cu noile timpuri)de vei indragosti de 100X si poate te vei si marita de 5. Te vei indragosti, vei suferi si o vei lua de la capat defiecare data pentru ca asa iti va cere inima si corpul"cui pe cui scoate".Sa fi iubita!