| anonim_4396 a întrebat:

Hey, eu o sa ma mut la brasov si vreau sa stiu daca la liceu de arta din brasov are si sectia coregrafie.eu sunt din galati si sunt la liceu de arta sectia coregrafie (balet). as vrea informatii. funda pentru ce mai bun raspuns
app sunt cls a 6-a

1 răspuns:
| aditzuuu a răspuns:

"Scoala de Arta din Brasov (care) va avea sectie de muzica si arte plastice" Printre personalitatile culturale ale vremii, care au sustinut infiintarea scolii notam contributia lui Zeno Vancea. Pana in anii 1990 o parte din cursurile de cultura s-au desfasurat in corpul situat pe str. Sirul Dima nr. 4, iar orele de specialitate in cladirea de pe str. Colonel Buzoianu nr. 1. Intre anii 1990-2007 institutia scolara a functionat cu clasele I-XII, sub denumirea Liceul de Arta Brasov si cu aceleasi specializari. Intre anii 1990-1994 liceul a avut si sectie de coregrafie, la care s-a renuntat din lipsa de spatiu. Spatiul destinat procesului de invatamant era situat in corpurile de pe strada Col. Ion Buzoianu nr. 1, 3 si 7. La nr. 7 a functionat internatul liceului si o parte din salile de specialitate. SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR, DECI NU MAI ARE SECTIE DE COREGRAFIE