| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor cum reacționați atunci când ieșiți la prima întâlnire cu un tip iar el în loc sa vina cu mașină sa va ia de acasă va spune sa va vedeți direct la locul întâlnirii. Ce faceți în situația asta, mai mergeți?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da.
Nu mi-ar place sa ma ia de acasa un tip cu care n-am baut nici macar o cafea, e un necunoscut! Ce sa caute la mine acasa?
Daca chiar imi place, ne intalnim la locul stabilit.
Exista taxiuri, am si picioare, care ar fi problema?

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru greece12):

Eu am invatat ca un cavaler adevărat merge și ia femeia din fata casei ei, nu sa între neaparat la ea în casa

| greece12 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

La fel cum si eu am invatat ca o doamna adevarata nu urca in masina unui necunoscut. happy
In ziua de azi pana si taximetriul risca sa devina suspect! laughing)
Stiu ce spui tu aici,dar pentru asta trebuie sa ne cunoastem foarte bine, de ani multi si atunci, din nou n-ar fi o problema sa nu vina sa ma ia(desi ar fi cavaleresc), pentru ca... exista taxiuri, am si picioare.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, ma deplasez cu ce am disponibil si iesim sa ne plimbam fara masina.

Pe lumea asta nu toata lumea are masina, deci este un lucru normal si firesc sa mergi cu piciorul, autobuzul, tramvaiul sau ce mijloc de locomotie ai la indemana.

| Hammurabi a răspuns:

Ăsta chiar ar putea fi un test să verifici cât de fițoasă e... laughing))

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Hammurabi):

Dar frate nu e datoria ta ca bărbat sa vii sa o iei frumos cu mașină din fata casei/blocului?

| Goete a răspuns:

Eu merg. Pentru ca sunt o luptatoare! Si nu vreau sa pierd nici o oportunitate pe care viata mi-o ofera.
Desi cateodata e greu... Recunosc. Cand tipul ala blond cu ochi albastri (il vad si acum in fata ochilor) mi-a spus ca
"Ne vedem pe varful Everest maine la amiaza" - am ajuns sus inghetata cu rucsacul pe mine, cand el a venit cu Helicopterul si mi-a lansat o franghie sa mergem sa mancam o pizza...

| helpforyou a răspuns:

În această situaţie, este important să îţi asculţi instinctele şi să acţionezi în consecinţă. Dacă nu îţi place să te întâlneşti direct la locul întâlnirii şi preferi să fii luată de acasă, poţi discuta cu partenerul tău despre asta şi poţi lua în considerare opţiunea de a te întâlni la un alt loc sau de a amâna întâlnirea.

| iulia0514 a răspuns:

Normal ca da doar de aia am mașină și mai există și autobuz, taxi! Ar fi mai ciudat să-l chem la mine

| Hypefox a răspuns:

Ia uite printesa, sa speram că-i pui si bani de benzina... Regina vrea cu masina. Mișcați picioarele si tai o la întâlnire daca vrei ceva de la omu ala, lasa banii si figurile, masini alea alea. Toate ăstea acum vreți sa fiți printese cracacite doar caci atat puteți oferi si nimic altceva si ai pretenții sa te ia de acasa cu masina. Demonstrează ca nu esti materialista si vine si te ia si cu avionu baiatu.
O data ce ai pus întrebarea asta stupida este clar ce intenții aveai deci clar nu te duce la intalnirea cu tipu?

| superbombo69segzzz a răspuns:

Eu alerg ca forest gump