| sensibilosu a întrebat:

Hey fetelor.totdeauna mi-am pus intrebarea asta:fetelor le plac mai mult baietii frumosi, dar care va consideara niste obiecte sau baietii urati dar care va respecta?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu există fete frumoase şi fete urâte şi nu există bărbaţi frumoşi şi bărbaţi urâţi.
Din punctul de vedere al bărbaţilor există fete "bune" (cu care aş întreţine relaţii sexuale o dată, de două ori - oricum de câteva puţine ori) şi restul femeilor dintre care cu unele parcă aş vrea o relaţie. Atât!
Conceptul de urât şi frumos când vine vorba de relaţii îl stabilesc componenţii respectivei relaţii. De aceea este stupid când oricare dintre părinţi (ai lui sau ai ei) spun "de ce l-ai luat pe ăla/pe aia că e urât(ă) şi prea gras(ă)/prea slab(ă) şi are faţă naşpa?" căci ce îi poate părea unuia urât, "naşpa", gras, slab, etc. etc., celuilalt să i se pară superb.
Şi, la urma urmei, aşa-zisa frumuseţe este trecătoare şi dependentă de mulţi factori (mediu, alimentaţie, răbdare, stress, etc. etc.) - prin urmare, am o relaţie cu EA ca persoană nu cu frumuseţea sau urâţenia ei fizică.
În mintea multor femei lucrurile nu stau aşa cum sunt descrise mai sus decât abia după vârsta de 23-24 de ani pentru că... bărbaţii se maturizează brusc cam pe la 17-18 (până atunci fetele sunt mai mature) şi gata în vreme ce fetele după 18 ani urmează un proces de maturizare mai lent.
Sănătate.

7 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna! Sa stii ca omul pe care il iubesti, oricum ar fi el, urat, prea inalt, scund, prea slab etc., il vezi cel mai frumos din lume.Frumusetea fizica nu trebuie sa conteze f mult, important e sa iti placa tie partenerul.Important e, dupa parerea mea, sa te respecte, iubeasca, sa fie sincer.Degeaba e admirat de toata lumea pentru frumusetea lui exterioara, daca el te trateaza ca pe un obiect si daca nu stie sa te respecte si iubeasca asa cum meriti.

| GdX a răspuns:

Eu am observat ca fetele prefera baietii "smekeri" care isi bat joc de ele si stau si sufera in tacere ca proastele, ca cica il iubesc pe respectivul, iar el isi bate joc.

| Yoana a răspuns:

Buna mie imi plac baietii frumosi si fitosi... ca asa sunt si eu, dar nu conteaza asta prea mult, conteaza dragostea nu frumusetea

| SteauaROsie a răspuns:

Mda... yooo zic ca baieti frumosi au prima sansa la fete apoi cei urati

| Gladiatorul1997 a răspuns (pentru SteauaROsie):

Ma frate, lasati-ma cu baieti urati si baieti frumosi, nimeni nu e perfect, dar din punctul meu de vedere fie acre e frumos in felul lui. Uite eu de fel sunt mai tupeist mai curajos, dar cand vine vorba de fete ma tai tot, e ceva normal. La un moment dat cand eram la scoala, eu am o fata acre glumeste cu mine si zice ca am iubeste. Apoi intr-o zi deodata imi apar in fata toate fetele din clasa spunand cu care vreau sa ma duc la magazin. In momentul acela eram " terminat", am facut ce trebuia. Nu m-am dus cu niciuna, insa de una singura imi placea. M-am dus la catedra am lasat capul in jos si dupa au plecat. Seara am prins curaj si i-am zis fetei de care imi placea ca e draguta si ca daca vrea sa fie cu mine. Ea a raspuns mai vedem. Si sa vedeti cat de destepte sunt femeile. A zis ca are prieten si ea de fapt nu avea, ma intrabt te-ai suparat?, eu am zis nu.
Toata noaptea nu dormisem. M-am dus la scoata suparat vai de mine, si ce sa vezi imi apare in fata, ma ia in brate si ma saruta pe obraz. Iar eu nu sunt vreo frumusete de baiat, adica eu nu ma consider frumos, altii cred altceva despre ei insisi. Asa ca nu conteaza cum arati!

| rain a răspuns:

Intrebarea pleaca de la o presupunere gresita.

Tine de persoana nu tine de cum arati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unu nici altu