| anonim_4396 a întrebat:

Hey guys, deci..credeți că o fată care o cultura generala destul de mare și iubește lectura, are un stil poetic și vede viitorul ei ca pe ceva care trebuie construit ar putea sa fie cu un baiat care are doar liceul? Sau nici ala? Credeți ca ar putea sa il construiască si pe el? Mie mi se pare dificil. Adica simt repulsie fața de baieții de genul sau de baieții care lucrează in Romania pe un salariu minim si nu, nu sunt o interesata

24 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca te-ai descris pe tine in post atunci le-ai face un bine baietilor respectivi, care lucreza pe minimul pe economie, daca i-ai lasa in pace pentru cineva de calibrul tau. happy

Ne-a zis bine Plesu, "Stim cate lepre cultivate exista, lichele pline de lecturi".

| Blackrose18 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Pai o să-i las, pentru că nu se poate să stai lângă un stricat care nu se gândește la viitorul și cariera lui! Prinzi obiceiurile celui de langa tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rămâi fată bătrână astfel.

| Blackrose18 a răspuns (pentru sadrian46):

Pai decat cu Gheorghe de la colțul strazilaughing)

| Drimmero a răspuns:

De ce nu lucrezi tu pe un salariu mare? ba' da' pretentioase mai sunteti unele, si nu, nu ma simt, doar ma amuz. O persoana care e culta niciodata nu se lauda, isi stie fara laude valoarea pe care o are, se numesc oameni destepti/

| Blackrose18 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ma lăudam, se pare că ai inteles greșit dar este o diferență intre o persoană care scrie corect și una care nu!

| Blackrose18 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai eu nu spuneam să mă întrețină el! Ci sa fim la același standard

| Wr3nch a răspuns:

''Adica simt repulsie fața de baieții de genul, sau de baieții care lucrează in Romania pe un salariu minim''
Deci tie iti plac aia care se rup in strainate pe joburi similare, doar ca is platiti mai bine? laughing Asta e un nou nivel de superficialitate, sunt impresionat. Oricine poate sta cu oricine, indiferent ca tu ai doctorat in fizica nucleara si el e paznic la club, sau tu esti femeie de servici si el CEO la o multinationala. Conteaza iubirea si intelegerea, nu banii sau pozitia sociala.

| Blackrose18 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu ma refer sa munceasca in strainatate pe un salariu mai mare dar același domeniu doar ca daca stai sa te gandesti putin, o fata cu aspirații si alt mod de a trai are alte planuri vede viața diferit, traieste diferit si sincer incerc sa inteleg si sa tot accept chestia asta ca o patroana poate sta cu șoferul dar chiar nu se poate

| Wr3nch a răspuns (pentru Blackrose18):

Nu se poate pentru ca nu vrei tu, pentru ca in mintea ta crezi ca aspiratiile te fac superiora, si vezi doamne ei saracii sunt inferiorilaughing Nu merge pe ocolite, asta e adevarul.

| Blackrose18 a răspuns (pentru Wr3nch):

Nici eu nu merg pe ocolite si da poate mintea mea induce asta si nu imi pare raulaughing)voiam doar sa vad cum gandesc ceilalti, eu da tin sa cred ca nu merge o astfel de relatie dar cred ca totul depinde de personalitatea fiecaruia

| Catrice a răspuns:

Ma, nu știu cum să-ți zic...da' și eu simt repulsie față de ăștia de zic "dai, eu sunt o persoana culta, cu facultate, doctorat etc", da' când îi întrebi ceva banal habar n-au.
Doar pentru că citești știu eu cărți gen 50shades, ai o diplomă de facultate făcută dacă nu cu bani, pe ideea că 'aicu era puțin de învățat, diploma contează, cui ii pasă că am terminat cu 6' sau știi capitala cărei tari e Parisul, nu înseamnă că ești geniu și ăștialalți de nu și-o permis o facultate is inferiori. Și mai naspa e ca ăștia se uită la tine de parcă ai fi făcut cine știe ce infracțiune.
Sau aia de ajung să aibă funcții importante pe pile, pe când tu te chinui 3-4 ani sa primești un avans.

| Sofer a răspuns:

Mergi pe standarde prea înalte.

| Blackrose18 a răspuns (pentru Sofer):

Nu e asa, doar ca nu ma vad cu un șofer de taxi

| Sofer a răspuns (pentru Blackrose18):

Exemplu? Cu cine te-ai vedea? big grin

| Blackrose18 a răspuns (pentru Sofer):

Cu o persoana care să se dezvolte alaturi de mine, care să iși doreasca ceva de la viața

| Emma30555 a răspuns:

Părerea mea e ca nu trebuie sa te justifici când îți alegi partenerul. Dacă tu vrei un băiat inteligent, cult și consideri ca e de nivelul tău cu atât mai bine fiindcă e foarte important sa ai ce vorbi cu partenerul, sa fie interesanta discuția, ce te atrage pe tine la sexul opus e strict problema ta și nici nu poți altfel fiindcă nu alegem cine sa ne atragă

| Endoryus a răspuns:

Eu nu inteleg intrebarea asta. Te obliga cineva sa te casatoresti cu un boschetar sau ce? Ok, nu vrei unul care e "sub tine" ( clar esti unica, nu mai e una ca tine. ) dar de ce postezi aici? Ce asteptai de fapt? Sa zica lumea ca faci bine? Sa zica " ca esti printesa care merita mult, mult mai mult de atat "doar cu liceul terminat? E bine sa ai pretentii si prioritati in viata dar multi nu se uita in oglinda. Vor doar sa primeasca, nu sa si ofere. Cand ai de oferit, nu conteaza ce zice nimeni, e bine sa ai standarde. Dar majoritatea nu au nimic de oferit, doar pretentii de pitipoance. Sau pitiponci laughing, care ei stau cu parintii in casa la 30 de ani si nu s-ar uita la una de la LIDL dar ei nu au 5 lei in buzunar. Intrebarea care ar trebui cei de genul sa isi puna este " oare are de ce sa se uite aia de la LIDL la mine?". Cunoaste-ti nivelul.

| Blackrose18 a răspuns (pentru Endoryus):

Nivelul il cunosc stai liniștit și nu mă cred eu superioară dar nu aș sta niciodata cu un barbat care și in gând este analfabet...pur și simplu voiam cum gândesc alte persoane, atâta tot, sunt mii de intrebari mai stupide decât a mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rumba, un movimiento sensul
Rumba, un movimiento muy sexi
Rumba, se vede cât de culta esti... vai ș-amar...

| DonGiani a răspuns:

Ce răspunsuri amuzante pe aici laughing Eu cred ca e ok ceea ce îți dorești. Este viața ta și decizia ta ce faci. Dar nu poți aștepta ca toată lumea sa te laude cu ce ai spus, altora li se poate părea jignitor din păcate ce ai spus tu. Dacă tu vrei sa fi cu cineva de nivelul tău sau mai sus decât tine atunci fa asta. Succes happy

| Blackrose18 a răspuns (pentru DonGiani):

Vad o persoana realista intr-un final!