| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Cum credeti ca am putea schimba Romania? ma refer la conceptii, mentalitate, stil de viata etc.

Răspuns Câştigător
| Cuvântul1 a răspuns:

Romania nu cred ca se va putea schimba vreodata deoarece aproape nimeni nu spune ce gandeste, ne place sa traim in mizerie, multi fura ca sa traiasca de pe o zi pe alta, parlamentarii fura si ei cat pot deci cam asta e.

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Începi cu mentalitatea. Îl faci pe om mai deschis, mai altruist, mai mulţumit de ce are şi ceva mai realist, eventual îi dai şi posibilitatea să vadă şi să aibă curajul să schimbe la el ceea ce este dăunător, şi-apoi la ce este în jurul lui. După asta, omul şi-ar da seama dacă stilul lui de viaţă e bun sau nu, dacă concepţiile sale despre anumite chestii îi fac bine sau rău etc. Deci omul trebuie să fie liber să gândească, nu să gândească alţii pentru nevoile şi personalitatea lui.

| oOSaritaOo a răspuns:

Oui mon amie.

| oOSaritaOo a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Se poate, totul începe cu un singur om. Dacă vrei să schimbi ceva nu trebuie să te dai bătut!

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Te amagesti singura.
Prea multa munca,
prea multa lene si
prea multe "oi negre".