| lorena98 a întrebat:

Hey! Imi place de un baiat... si as vrea sa ne imprietenim. Problema mea e ca nu prea stiu cum sa vorbesc cu baietii, iar asta o pot rezolva doar prin experienta. Pur si simplu u stiu cum sa conversez. Deci un baiat mai mic de la noi de la scoala m-a ciupit pe facebook, iar eu cu o colega mai mergem pe la el prin clasa la o fata. Cum as putea sa ma bag in seama cu el? Ce as putea sa-i zic? Va rog citati, adica spuneti voi ce cuvinte sa-i spun... Funa! Si apreciez raspunsurile lungi big grin

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu mica, el si mai mic. Fa-l fericit si intreaba-l daca ii plac prajiturile, si poate ca te invita la...un suc.

| lorena98 explică (pentru neutrino):

laughing mica? Is in clasa a 8-a. Si apropo raspunsurile astea care nu te ajuta la nimic la fel ca al tau...ce sa mai zic :!

| MiruD a răspuns:

Buna Lorena!
Un prim exemplu ar fi : Te duci la el, pe la spate si-l ciupesti.
Si daca zice ceva, ii zici ca si el te-a ciupit... (pe facebook).
Sau te duci la el, dar sa fie singur si ii zici : "Putem vorbi si noi 5 minute? E ceva serios." Si daca accepta, va duceti afara sau intr-un loc linistit si ii spui ca iti place de el : "Vroiam sa iti zic ca te simpatizez, sau te plac. Simt ceva pentru tine. Si doar langa tine, pot afla ce inseamna asta". Si vezi ce zice. Eu cred ca ii va placea..Il vei da pe spate. tongue
Succes!

| lorena98 explică (pentru MiruD):

Nu cred ca ai inteles, si da e adevarat ca e greseala mea de exprimare, cu acest baiat mai mic veau sa fiu doar prietena, sa ne salutam, ce mai faci? alea alea. Mie imi place de un tip mai mare decat mine de la liceu si cu el as vrea sa vorbesc dar nu prea stiu cum asa ca trebuie sa socializez cu baietii macar un pic, iar asta micu e o modalitate de a exersa avand in vedere ca nu am nic un prieten care sa fie...baiat laughing

| lorena98 explică (pentru MiruD):

Nu cred ca ai inteles, si da e adevarat ca e greseala mea de exprimare, cu acest baiat mai mic veau sa fiu doar prietena, sa ne salutam, ce mai faci? alea alea. Mie imi place de un tip mai mare decat mine de la liceu si cu el as vrea sa vorbesc dar nu prea stiu cum asa ca trebuie sa socializez cu baietii macar un pic, iar asta micu e o modalitate de a exersa avand in vedere ca nu am nic un prieten care sa fie...baiat

| MiruD a răspuns (pentru lorena98):

Scuza-ma atunci!
Pai pentru inceput, poti face niste glumite, sa te bagi in seama cu el. (cu baiatul mai mare, ca sa nu ne mai incurcam).
Poate asa isi va da seama ca tu incerci sa ii spui ceva, si poate face el primul pas. Incearca. Nu pierzi nimic. Doar sa scapi de rusine. Asta trebuie sa faci.

| lorena98 explică (pentru MiruD):

Pai as face dar faza e ca nu ne cunoastem doar din vedere si ne intalnim uneori in drum spre scoala ( scoli diferide, mai exact opuse deci ne inersectam intr-un fel) si nu prea e timp de stat la povesti plus ca e foarte curtat

| MiruD a răspuns (pentru lorena98):

Mmm..cu un nr de telefon, s-ar rezolva toata treaba. Sau cu un facebook ceva. SA va intalniti in afara scolii. Sa puteti sa vorbiti in liniste.

| lorena98 explică (pentru MiruD):

Nu si NU vreau sa fac eu primul pas. Vreau sa-i dau d inteles ca vreau ca el sa il faca. Ah. si inca o chestie: m-a salutat intr-o zi sau cel putin asa cred din moment ce l-am salutat si eu. De atunci nu ne-am mai intalnit fata in fata. Poti citi intrebarile mele anterioare ca sa intelegi mai bine,, povetea''