| Inkiu387 a întrebat:

Hey. Intrebare mai mult pentru băieți dar și fetele pot raspunde. Băieților le place mai mult la o far sa ai be claviculele mai evidențiate, adică să se vadă destul de mult sau sa nu se vadă nici macar putin?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai claviculele preminente, inseamna ca esti foarte-foarte slaba si nu este prea placut sa vezi asa ceva, nici la o fata dar si nici la un baiat.
De preferat sa nu se vada deloc, fiind mai dragut sa poti ceva care sa-ti acopere oasele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de gusturile fiecarui baiat in privinta formelor/alurii corpului feminin : de a fi mai slabuta... sau mai plinuta. big grin

| Plato a răspuns:

Mereu am la mine o rigla si un raportor pentru a masura claviculele unei fete. Ca stii, mai vorbesti mai nu stiu ce, da se pune la un moment dat problema claviculelor, si trebuie sa fii pregatit.
Daca unghiul e nepotrivit cu centrul de greutate al rinichiului, stiu din prima ca nu va merge.

| Plato a răspuns:

E complet IRELEVANT, e stupid sa intrebi asa ceva.

| IonutR1 a răspuns:

Nu e la fel pentru toti baietii. Unora le place intr-un fel, altora in altul..Gusturile nu se discuta deci intrebarea nu isi are rost-ul.

| SalutCeFaceti a răspuns:

Dupa parerea mea, sa se vada. Dar depinde si de structura fetei (inaltime, silueta, marimea sanilor, structura fetei). Daca imi poti descrie persoana, iti dau un raspuns subiectiv.