| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am venit acasa de la lucru nervos, am rabufnit, am dat cu pumnul in masa si am spart o farfurie din cauza unui raspuns de la intrebarea mea cu barbatul care fuge la toaleta sa nu plateasca nota. Este normal in ziua de azi ca barbatii sa astepte ca femeile sa ii invite in oras? Adica sa aiba fata initiativa? Sfinte sisoe frati, pai ce facem cu barbatia noastra? O aruncam la gunoi? Daca am ajuns sa impartim nota cu domnisoara ca suntem zgarciti si profitam de indepedenta femeilor am ajuns chiar in halul ala sa asteptam sa ne invite ele in oras? Mai avem un pic si pretindem ca femeia sa plateasca consumatia la prima intalnire. Este strigator la cer. Parerea mea e ca un barbat adevarat care se respecta invita el femeile in oras si le plateste consumatia! Cei care gandesc invers sunt clar SCLAVII SOTIEI! Voi ce parere aveti dragii mei de situatia asta critica?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Dacă plătește bărbatul, femeia e materialistă. Dacă femeia plătește, bărbatul nu e bun de nimic.
Cum s-o mai dai?!

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru J0B0MAT):

Frate frumos si elegant e ca un barbat sa plateasca consumatia femeii. barbatii care fac femeile carora li se plateste consumatia materialiste sunt sclavii sotiei

| J0B0MAT a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Cât de cât acolo

38 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Stiu aia de la Socola ca ai acces la net?

| Crackman a răspuns:

Bro eu sunt tipul cu baia laughing
Asculta la prima întâlnire este ok sa plătești tu dar pe viitor tipele în multe cazuri gastiga mai mult ca bărbatul, mâncăm cu o gura și nu are ea ceva în plus fata de mine.
Faci treaba asta dacă și ea la rândul ei se implica financiar înapoi.
Degeaba îmi zici mie de bărbăție ca s-a dus absolut tot în timp cele profita de maimuțoi care le fac toate poftele... Trebe sa zici și nu

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Crackman):

Nu tu esti cel care m-a rabufnit frate

| mikaknows a răspuns (pentru Crackman):

De acord! Este foarte dragut ca barbatul plateste o cina, doua, trei, insa la un moment dat intervine si bunul simt, iar aici o femeie ar trebui sa constientizeze ca sunt niste bani pe care acel barbat ii cheltuie, bani pe care ii munceste sau nu (chiar si asa, putea face altceva cu ei, insa a ales sa ii cheltuiasca cu tine). Daca tu continui sa platesti mereu pentru toate, mai ales la primele intalniri, cred ca ar trebui sa-ti pui niste semne de intrebare referitor la partenera ta.

| Crackman a răspuns:

Plus de asta la o întâlnire mai ales prima nu ești animala sa comanzi ceva mai scump decât celalalt ca este jignitor îmi da impresia ca pe banul lui altul rup dar acasă bag pateu cu pâine

| LordCristobal a răspuns:

Eu sunt tipul despre care vorbești?)))))
Daca te consideri un bărbat bine și nobil plătești tu consumatia că așa e frumos și nu în ultimul rând trebuie să găsești tu restaurantul dinainte și să te asiguri că ai bugetul necesar pentru o întâlnire în oraș.
Situația nu e chiar așa critica, ai făcut-o tu mai critica.
Cat despre sclavii soției, sunt mulți bărbați care plătesc nota și ajung sclavii soțiilor.

| iulia0514 a răspuns:

Din cauza mea a pornit totul laughing scuze ca te-ai enervat de știam nu comentam!

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru iulia0514):

Nu tu domnisoara, cel care ti-a spus ca ar trebui sa ai initiativa

| iulia0514 a răspuns:

No tulai doamnie amu traba sa va cinstesc pe amândoi cu un cafei happy ce ziceți acceptați sau nu happy

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru iulia0514):

Eu nu accept sa imi plateasca o doamna/domnisoara cafeaua din respect pentru femeie si ca este de datoria mea ca barbat sa o protejez. Daca doresti te cinstesc eu, la colegu nu bag mana in foc...presimt ca va profita

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Total de acord, ai provocat "conflictul", trebuie sa platesti acum.

| iulia0514 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Foarte drăguț din partea ta poți cumpăra un pachet de cafea dacă chiar doreștihappy

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Na amu asta e îți fac și ți-e o cafea ca nu îs zgârcitahappy

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Stai linistita, voiam doar sa-l agit pe verginica, dar daca insisti...

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Io îs ardeleanca la noi îi o regulă sa cinstim pe cine ne trece pragul happy de la noi din casă nimeni nu o plecat fără sa mănânce sau sa bea ceva! Mereu avem jinars, cafea, prăjituri pentru toată lumeahappy am uitat de slănina și cârnațlaughing

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Imi place Ardealul si oamenii de acolo, aveti ceva special, mai sunt exceptii dar nu exista paduri fara boscheti. Numai bunatati aveti, palinca si suncile sunt specialitatea casei la voi )))

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Acum începe ceea mai frumoasa perioada din an la noi, cel puțin la cei care încă mai țin tradițiile! Noi personal producem 10 feluri de șuncă și desigur o sumedenie de alte preparate din carne de porc!

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Interesant. Deja mi s-a facut pofta...
Sarmalele ardelenesti sunt aur in farfurie.

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă vii în Ardeal într-o luna pui 20 de kilogramelaughing avem un prieten din Coreea și în doua luni o pus pe el 32 de kilogramelaughing când s-o întors acasă nu lo mai recunoscut vecini

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Not good! Nu vreau sa ma ingras atatea kg dar la mancare buna nu pot rezista.
Ardelenii stiu sa faca mancare foarte buna, sunteti asi.

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Ne cam pricepem ne place mâncarea bună și jinarsu tare laughing cu mâncarea pot confirma ca am experientahappy

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru iulia0514):

Ai de grija cu tipul asta ca daca iesiti in oras te pune sa iti platesti consumatia si precis va imparti costul taxiului...

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Stii cum se zice,, lauda de sine nu miroase a bine.

| iulia0514 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu pot ieși cu el în oraș ca nu ma lasă bărbată-mi-olaughing

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

Încă nu o murit nimeni de la mâncarea gătită de minelaughing

| Drimmero a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Daca ea sau orice femeie inainteaza invitatia, nu e clar ca tot ele trebuie sa asigure consumatia si transportul pana acasa?

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Drimmero):

Strigator la cer! SCLAVUL SOTIEI! Eram sigur ca la asta vei ajunge.

| Drimmero a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Din contra, aia care dau doar ei sunt mai degraba viitori argati ai sotiilor, dupa posibilitati, brothere

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

Inca nu e timpul pierdut, depinde cine e victima si iti 'scapa' vreo substanta nociva.

| iulia0514 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing nu ma tentează

| J0B0MAT a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Cum e domne sclavul soției dacă plătește ea tot? Mai degrabă soția e sclava lui.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru J0B0MAT):

Pentru ca un barbat adevarat nu ar permite asta. Un barbat care accepta sa ii plateasca iubita tot NU e barbat

| iulia0514 a răspuns:

Băieții cearta fără bătaie nu are nici un rost!

| IceRope a răspuns:

John, ai probleme. Sună aici: 031-9103.