| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, ati fost martor la o bătaie între colegi la locul de munca? Dar voi v-ați bătut vreodată cu un coleg de munca la servici? Dacă da, cum a reacționat șeful?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Avand in vedere categoria la care ai postat, pentru cine s-ar fi batut acei colegi?
Pentru vreo femeie? Doar daca sefa este femeie si arata bine.
Ha, ha!

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru darrio2007):

Am vrut sa o pun la alta categorie dar din obișnuita tot la categoria mea de suflet am pus-o

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, doi colegi s-au batut intr-o formula odata. Atat s-a putu la mine la munca.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu am vazut niciodata batai la locul de munca, poate si pentru ca nu am muncit niciodata intr-o fabrica sau atelier, cu oamenii de rand, fara prea multa educatie.

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru Violleta2022):

Oamenii de rand? Oi fi dumneata vreo persoană extrem de respectată din înalta societate?

| Violleta2022 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Din fericire eu am muncit numai in corporatii serioase, unde oamenii erau educati si nu i-am vazut nici injurandu-se, nici batandu-se.

| suntserios a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Se numeste o persoana extrem de aroganta... si sa nu care cumva sa stea saracii pe lanaga ea, ca saracii pute a saracie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Pai cand nu sta pe TPU(adica foarte rar) sta la masa cu bill gates, grupul bilderberg, elon musk, fratii coch, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Verginica draga, am pretentie la tine ca stii sa alegi categoria corecta in situatia cand postezi un topic fara nici o tangenta cu sexul si dragostea, nu-i asa?

Pune-o frate la "conversatii" daca nu stii exact ce categorie sa selectezi, dar fa-o tu, macar sa dam un exemplu corect si de urmat copiilor de pe aici.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Violleta2022):

Acolo am vrut sa o pun dar mi-a scăpat mausul pe categoria mea de suflet

| Crackman a răspuns:

Este cel mai păgubos acest lucru.
Se face hârtie urmat de ancheta care duce la demisie sau închisoare de este situația grava

| helpforyou a răspuns:

Nu a fost cazul sa asist la asa ceva. De bataie ce sa-ti povestesc. Seful nu prea avea de reactionata atata timp cat eu sun propriul sef.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai face asa ceva la munca? acolo mergi sa iti faci treaba sa iei banu si sa pleci, nu ai ce sa imparti acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violeta nu lucreaza cu fraierii de rand, ea lucreaza doar cu elitele globale, sta la masa cu grupul bilderberg.

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar o cunosti pe vio....stii cum e ea. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackann):

A doua ca ea nu exista pe planeta asta, probabil pe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violleta mamă, eu aveam pretenții de la tine, deoarece am crezut că totuși ai boașe în tine să fii sinceră. happy Sper să citești asta, femeie.
Am citit și totul părea ok, că tu nu ai lucrat în fabrici sau ateliere, ehh, zic, e ok, până aud "oameni de rând" și-mi dau o palmă imaginară peste chip. Așa îi vezi tu pe conaționalii tăi și chiar pe conaționalii australieni, care îți deschid portiera, îți spală mașina, îți fac producție în final în multinaționala pe care o conduci? happy Știi că fără "oamenii de rând" tu n-ai mai avea ce să conduci?! happy Și nici asta nu mă deranja, pentru că e ok, poți fi sinceră, dar sinceritatea e una și expresiile de genul sunt cu totul altceva. Uhhh, știu că dacă mă ignori nu o să citești asta, iar dacă tu sau susținătorii tăi or să citească asta, or să mă raporteze laughing) și o s-o șteargă, dar femeie de oamenii de rând nu te iei, ok? Și tu te cam iei de toți pe aici, observ. Amuzant e că nu înțeleg ce mai cauți aici, știind că și pe TPU sunt oameni de rând. Ahhh și voiam să-mi fac culcuș bine pe aici, dar să trec și neobservată, dar deja mă calci pe coadă. laughing)
Și întrebarea poate fi ok la rubrica asta, deoarece cearta între colegii de muncă era începută din cauza unei relații amoroase sau a unui triunghi amoros la locul de muncă. happy Zic și eu.

Ca să revin la oile întrebării happy
De bătut, bătut nu am asistat și nici nu m-am bătut, dar am țipat anul trecut la elevii mei că mă enervaseră mult și colega mea de alături a venit la mine să mă întrebe ce se întâmplă, dar ea bănuia de fapt de ce țip la ei și din acea zi am observat-o schimbată prin cancelarie, nu mă mai saluta, nu mai glumea cu mine happy A fost cam dureros, dar am trecut peste. Ca și bătăi în schimb la locul de muncă, asist zilnic la bătăile elevilor mei. ZILNIC! Iar directorul nu are ce să le facă. În cazul nostru, în școlile de stat, zic.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru anonim_4396):

De ce te deranjează ca ii numește pe Conaționalii ei "oameni de rând"? Ce e negativ în asta? Ea este bogata deci automat nu face parte din "oamenii de rând" ci din înaltă societate. Nu înțeleg de ce nu vrei voi sa acceptați diferențele astea de ierarhie care exista clar și e realitatea crunta. Nu este absolut nimic de care sa te simți ofensat ca te afli printre "oamenii de rând". dacă ești totuși ofensat mai bine focushazati energia sa ieși din categoria "oamenilor de rând" și sa treci în înaltă societate. Din răspunsul tău reiese ca "oamenii de rând" sunt o categorie defavorizata..lucru complet neadevărat

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Eu nu spun asta happy cred că nu ai citit comentariul Violletei, ea are ceva cu oamenii de rând. Eu doar i-am spus ce gândesc că oamenii ăia de rând de care ea amintește, mai ales că a spus că ea nu a stat cu ei, păi man, oamenii de rând sunt oamenii care îi vede zi de zi în multinaționala ei, oamenii ăia de rând de care spune ea, sunt de fapt oamenii care țin multinaționala ei. Și nu am nicio problemă cu ei, eu sunt unul dintre ei happy dar nu mă las jignită de Violleta, ok? happy Nici eu și nici peste jumătate din Mapamond, deoarece elita Violletei este doar de 5% din societate, restul suntem noi, "oamenii de rând" în concepția ei și asta m-a deranjat, expresia ei, pe care eu aș numi-o "oameni normali-normalitate". Cât de ce spui tu cu depășirea condiției, mi se pare real, îți place așa, poți să stai așa, nu-ți place, fă schimbări și da, și eu mă lupt să-mi depășesc condiția, dar sper că nici când voi ajunge conducător, oriunde, pe orice latură existențială, nu o să ajung să utilizez expresia Violletei. happy Aia m-a deranjat expresia ei și faptul că ne vede de sus. happy

Dar să înțeleg oare că ești din susținătorii/fanii Violletei? laughing)

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru anonim_4396):

Da, o apreciez pe Violleta ca este directa și la subiect

| Alinai03 a răspuns:

Am participat și ce sa vezi, au fost dă-ți afara.una la bătut pe unu