| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, este adevărat ca după ce te căsătorești sexul se face din obligație și complezenta?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Moșul a vrut prospătură.

21 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, exista unu' (cel putin) pe lumea asta, care s-a saturat pana si de Megan Fox, asta ca sa iau asa un nume generic de bunaciune.winking Ce vreau sa spun? Pana si de pasarica unei mega bunaciuni ajungi sa te saturi la un moment dat.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, se face cu cea mai mare placere, ca nu mai ai stres de nici un fel, doar placere si placere!

| dullcat a răspuns:

Nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și de cine face acel sexhappy
Daca e vorba de o persoană materialistă, sexul poate reprezenta o povară pe care, vrea nu vrea, trebuie sa o facă din obligație.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu ai citit intrebarea, nu?
Se refera la sex facut in cuplu de cei casatoriti, deci nu-i vorba de nici un materialism sau obligatie aici, ca-s CASATORITI, adica ce are unul apartine amandorura.
Ce treaba are materalismul aici?
Uite, ia exemplu parintii tai, ca doar maica-ta nu i-a cerut lui taica-tu sa-i plateasca fiecare partida sexuala, nu?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba am citit-o.
Uite un caz care se potrivește în tocmai cu ce zic eu: Doi oameni au agonisit o viață se despart subit.Moșul rămâne cu 3/4 din avere, se recăsătorește cu una tânără de 20-25 de ani, el având peste 60.Acolo este vorba de iubire sau, de fapt, de altceva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hyperion7):

Exemplul tau este un caz extrem de rar, care nu are relevanta la majoritatea cuplurilor casatorite, cam de aceeasi varsta, din dragoste.
Cel putin asa era in timpul comunismului, cand toti erau egali financiar, fara averi, fara case, fara bani multi sau masini, iar casatoria se intampla intre 20 si 30 de ani, ca dupa aceea erau ocoliti, fiind considerati cam batrani sau cu bube-n cap.

Parintii tai asa s-au casatorit? Ori au divortat si tatal s-a recasatorit cu una tinerica, juma din varsta lui>?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu,nu,însă sunt și astfel de cazuri, asta voiam să zic.
Pe timpul comunismului da,însă acum nu se mai urmăresc căsătorii din iubire, asta-i clar.
Cât despre părinții mei, niciunul și nici altul nu au avut colosale, ci au avut un trai decent, sa zic

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hyperion7):

Vezi, atunci pentru ce ai da un exmeplu din casatoriile cele mai rare?
Tu te-ai vedea la 60 de nai cu o pitipoanca de 20?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu in niciun caz, însă sunt și persoane de genul.
De asta am și zis că depinde.
Unii caută doar un ambalaj frumos, in timp ce unii cauta doar un suflet cald.
Cum sunt degetele la mana diferite, așa sunt și oamenii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hyperion7):

Cei cu ambalajul frumos ajung rapid sa regrete alegerea facuta si asta se vede la toate vedetele care se casatoresc si divorteaza de cate 2-3 ori, pana ajung sa vada realitatea si abia tunci se trezesc la realitate, cautand pe cineva compatibil cu ei/ele, fiindca fara dragoste nu poti sa fii fericit, indiferent cat de bogat ai fi.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Violleta2022):

De acord!

| Hyperion7 a răspuns (pentru darrio2007):

Pentru prospătură acum sta și plânge la marginea drumului că ăia i-o furat aia averea și el s-o evaporat sad

| darrio2007 a răspuns (pentru Hyperion7):

Moșul a vrut prospătură.

| Eireann a răspuns:

"Lie back and think of England"

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Eireann):

Asta ți-a soptit-o iubitul când făceați sex?

| Eireann a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

In mod sigur iubitul meu irlandez nu mi-ar sopti asa ceva.

| blackann a răspuns:

Da

| anonim3248 a răspuns:

Nu e așa, sexul se face și de 2 ori pe zi și dacă nu ar vrea nevasta nu ai face sex deloc.

| anonim3248 a răspuns (pentru anonim3248):

Și nevasta vrea sex la fel ca bărbatul.

| FindMyName a răspuns:

Nici gând, nu se face din nicio obligație.
Se face exact când cei doi căsătoriți simt ca vor asta.

| Alecsandru322 a răspuns:

După un anumit timp se poate ajunge și aici dar dacă este dragoste de-aia mare și se trece peste etapa asta mai dificila sa zic asa. poți ajunge undeva unde nici nu gândeai la capitolul asta... părerea mea