| diiiiiiia a întrebat:

Hey... pentru tratarea cosurilor si a punctelor negre ceva natural ceva ca sa fac eu cu mana mea? aveti niste >ideiibig grin

Răspuns Câştigător
| Zaika_7941 a răspuns:

Incearca cu bicarbonat de sodiu si albus de ou...
Mai intii speli fata cu apa calduta dupa care pe un servetel ud pui bicarbonat de sodiu(soda de piine) si te dai pe fata, lasi 10-15 minute, apoi te speli si de la un ou separi galbenusul de albus si aplici pe fata, se lasa 30 minute... dupa aceasta vei opserva ca fata ta e mult mai curata si mai stralucitoare, merge eu am incercat.Bafta...pupik

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Hmm eu am incercat zeama de lamaie, este foarte tare si iti usuca fata. aplica putina doar pe cosuri, ca ti-o ardetongue e acid `citric`

| liviu42 a răspuns:

Consult dermatologic. Si de acolo vei avea un tratament adecvat

| Fillaide a răspuns:

Te ungi cu suc de lamaie si garantat scapi de cosuri. Acesta ajuta si la decolorarea pistruilor, petelor.

Poti incerca si cu coaja de portocala.O razi si o amesteci cu putine apa.Crema obtinuta o pui pe zona afectata.

Se spune ca si usturoiul ajuta la tratarea accneei.Se freaca zona afectata cu usturoi si cosurile dispar.

Castravete ras se aplica pe fata, ochi si gat timp de 15-20 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta. Acesta este un excelent tonic pentru tenurile acneice si previne aparitia cosurilor si punctelor negre.

| anca_1934 a răspuns:

Incearca sa te speli cu malai pe fata ...curata fata dar nu mai mult de 2-3 ori pe saptamana.