| entzückendesKätzchen a întrebat:

Argile e buna impotriva cosurilor si punctelor negre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Categoric da, e cea mai buna pentru toate problemele tenului.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu aveam multe cosuri pe brate si vara trecuta mi-am dat cu argila o singura data si au disparut miraculos, deci eu am fost foarte multumita, merita sa incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da happy Poti adauga in compozitia mastii si miere, cateva picaturi de tinctura de propolis si vreo 5 picaturi de ulei esential de tea tree. Este excelenta!

| kiss a răspuns:

Da este, la mine a functionat :d am scapat de punctele negre :X si pielea e mai fina, imi simt tenul foarte curat si revigorat.cosurile s-au redus semnificativ, acum cred ca depinde si de tenul fiecaruia, daca ai un ten foarte sensibil nu iti recomand. e bine sa acoperi nu doar fata ci si gatul si decolteul. eu sunt foarte multumita de ea. bafta

| LlAaUurraaa a răspuns:

Mastile cu argila sunt cele mai recomandate.ele te ajuta impotriva cosurilor, a petelor sau a oricarei imperfectiuni a tenului... insa nu le folosi prea des, iti pot usca tenul. 1 data de 2 ori pe saptamana ar fi ok. dupa indepartarea mastii ar fi bine sa folosesti o crema hranitoare pentru fata. bafta! happy

| LlAaUurraaa a răspuns:

Mastile cu argila sunt cele mai recomandate.ele te ajuta impotriva cosurilor, a petelor sau a oricarei imperfectiuni a tenului... insa nu le folosi prea des, iti pot usca tenul. 1 data de 2 ori pe saptamana ar fi ok. dupa indepartarea mastii ar fi bine sa folosesti o crema hranitoare pentru fata. bafta! happy

| winxandrada a răspuns:

Este buna...mai poti folosi zyneritul sau mai sunt si alte solutii cea mai buna solutie este sa te duci la dermatolog caci o sa-ti daie el ceva folositor