| Udar a întrebat:

Hey, prietenului meu ii place de o fata. nu e foarte sigur daca sa se combine cu ea sau nu. nici nu e foarte indragostit de ea. e in clasa a 7-a si e pentru prima oara. ce credeti ca ar trebui sa fac? sa incerce sa se combine cu ea sau nu? ei ii place de el si povestea asta tine de cateva luni. ba chiar ea la rugat sa o ajute cu un proiect. Acum revin la intrebare. cum ar trebui sa procedeze?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Daca ea il place, daca el o place[sau macar o simpatizeaza si o priveste cu ochi diferiti decat orice alta fata], sa incerce sa fie iubiti, de ce nu?happy
Cam de acum crestem si incercam sa formam "relatii serioase" credem noihee hee.
Prietenul tau, sa se duca la ea, sa ii spuna ca o place si sa ii ceara prieteniabig grin. Poate iese ceva frumos...happy
Succes.

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau poate sa incerce sa fie cu acea fatawinkingPana la urma nu are nimic de pierdut happyPoate dintr-o simpla simpatie, ajunge sa o iubeasca foarte mult pe acea fatawinking
Intai sa incerce sa fie cat mai apropiat de ea happySi cu timpul vor fi impreunalove struckSa o invite undeva, sa o ajute cand are nevoie...big grin

| gabitza_3022 a răspuns:

Mai stii cum e... fetele de a7a(si eu sunt a7a) sunt cam indecise. unele nu toate...am o colega care are o rel cu un baiat cu 2 ani mai mare si cred ca de 1 an sunt impreuna...sa faca cum crede el...sa vada cum se comporta. poate sa stea cu ea o perioada pentru proba sa vada cum e... nu stiu ce sa zic... sa incerce...

| Deea dYdY a răspuns:

Sa o ajute la proiect, si in daca timpul petrecut cu ea el isi da seama ca poate fii ceva sa se lase putat de val, va stii el ce sa faca, fii sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii place atunci sa se combine, sa o ajute la proiect sa-i ceara nr de telefon si s-o invite la un suc, la o plimbare in parc sau unde crede ca poate merge cu ea.