| ANDREyCev a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat, acum sunt clasa a 9a si acum cateva zile am realizat ca o fata imi facea ochi dulci, mie mi-a placut de ia din prima oara in care am vazut-o, apropo ea este de la alta clasa, si un prieten de-al meu este tot cu ia in clasa si lui ii place de ea, el acum incearca sa ma combine cu alta fata de la el din cls caruia ii place de mine, el mi-a spus ca s-a combinat el cu fata care imi facea ochi dulci in masina, acum eu cum sa aflu daca s-a combinat cu ea sau nu, apropo el mia mai spus ca ea nu a mai a avut prieten pana acum, la fel ca si mine desigur, dati-mi si mie un sfat cam ce ar trebui sa fac?, sa o intreb pe ea daca s-a combinat cu el, sau sa pun pe altcineva?

Răspuns Câştigător
| Serenaa a răspuns:

Buna! Daca fata de care iti place iti face,,ochi dulci,, si tie iti place de ea, incearca sa te imprietenesti cu ea, sa iesiti la un suc, sa va plimbati. O sa iti dai seama daca ea chiar te place si daca ai dubii o poti intreba frumos acest lucru. Ceea ce nu inteleg eu este ca de ce trebuie prietenul tau sa te,, combine,, cu nu stiu ce fata daca tie iti place de altcineva? Ce fel de prieten e daca stiind ca tu o placi pe fata care iti face,, ochi dulci,, si invers, se combina cu ea? Eu cred ca el incearca sa-ti faca lipeala cu altcineva sa ramana el linistit cu fata de care iti place. Ca sa nu strici prietenia dintre tine si baiatul asta, spune-i clar si frumos(tonul face muzicawinking ) ca si tie iti place de fata respectiva(asta daca nu stie deja, desi ma indoiesc), nu vrei sa va certati si sa rezolvati cumva treaba asta. Daca fata aceea il place pe prietenul tau si nu te tine, atunci nu ai ce sa faci decat sa te impaci cu ideea. Sunt o gramada de fete si nu trebuie sa iti irosesti energia cu cineva care nu te vrea.

| ANDREyCev explică (pentru Serenaa):

Mersi mult mai, mai linistit unpic

2 răspunsuri:
| Serenaa a răspuns:

Cu mare placere!winking